Фонд держмайна продасть найбільше хімпідприємство в Україні

ФДМ вніс в ЗАТ основні активи держпідприємства "Сєвередонецьке об'єднання "Азот"" і отримав 40% акцій в спільному підприємстві, а Worldwide Chemical зобов'язалася внести 120 млн доларів, отримавши 60% акцій.

Держава має намір приватизовувати в поточному році 40% акцій Сєверодонецьке об'єднання "Азот" - четвертого за величиною виробника міндобрив в країні, пише "Коммерсант-Україна" в статті "Минеральное одобрение".

14 липня було оголошено, що список об'єктів, які підлягають приватизації в 2010 році, поповнився 13 активами. Це підприємства, в яких держава володіє від 7% до 99,66% акцій. Загальна номінальна вартість держакцій в цих підприємствах - 529,16 млн грн.

У ФДМ заявили, що шукають всілякі шляхи виконання плану приватизації на 2010 рік. "У фонді практично щотижня проводяться наради, на яких обговорюються питання, яким чином виконати план",- пояснили у ФДМ своє рішення. Нагадаємо, в I півріччі ФДМ виручив від приватизації держмайна лише 244,16 млн грн при плані на поточний рік на рівні 10 млрд грн.

Найпривабливішим активом з оголошених фондом вважаються 40% акцій ЗАТ "Сєверодонецьке об'єднання "Азот"" - четвертий за об'ємом виробник міндобрив України. ЗАТ "Сєверодонецьке об'єднання "Азот"" створене в 2004 році Фондом держмайна і компанією Worldwide Chemical LLC - дочірньою структурою IBE Trade Corp.

ФДМ вніс в ЗАТ основні активи держпідприємства "Сєвередонецьке об'єднання "Азот"" і отримав 40% акцій в спільному підприємстві, а Worldwide Chemical зобов'язалася внести 120 млн доларів, отримавши 60% акцій. За даними учасників ринку, в числі власників IBE Trade Corp. підприємець Алекс Ровт, Олексій Кунченко і Микола Ольшанський.

Олексій Кунченко повідомив, що приватні акціонери "Азоту" готові розглянути можливість взяти участь в купівлі 40% держакцій заводу. "Оскільки на продаж виставляється доля в ЗАТ, за українським законодавством Worldwide Chemical має пріоритетне право на її купівлю",- уточнив він.

Номінальна вартість 40% акцій "Азоту" - 422,68 млн грн. Але за оцінками галузевих аналітиків, ринкова ціна пакету - понад 100 млн доларів.

Читайте також:

Найбільші хімічні підприємства України припинили роботу

ВР заборонила оренду об'єктів, що не підлягають приватизації

За півроку уряд зміг продати майна лише на 244 млн гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: