Фонд держмайна заблокував перетворення енергокомпаній Ахметова на приватні товариства

Відбулися загальні збори вже шістьох підприємств.

Учора, 25 квітня, відбулися загальні збори вже шостої за тиждень енергетичної компанії, що підпорядкована холдингу ДТЕК мільярдера Ріната Ахметова. На всіх зібраннях хотіли змінити статус підприємств – із публічних на приватні акціонерні товариство.

У всіх випадках голосування "зірвали" представники Фонду державного майна України (держава володіє частками в цих компаніях), які голосували проти таких перетворень. У ФДМУ пояснили, що перетворення на приватні товариства дозволять компаніям "світити" не всю інформацію, а державі буде складніше контролювати їхню діяльність.

Фонд держмайна, зокрема, заблокував зміну форми господарювання у "Київенерго", "ДТЕК Крименерго", "ДТЕК Донецькобленерго", "ДТЕК Дніпроенерго", "ДТЕК Дніпрообленерго" та "ДТЕК Західенерго".

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що ДТЕК ініціював перетворення енергокомпаній з метою отримати пріоритетне право викупити решти 25% акцій кожного з підприємств у держави за первісною ціною оцінки. Про це пише УНІАН.

У ДТЕК виправдовуються, що рішення про перетворення підприємств було включено до порядку денного зборів акціонерів, бо після набуття чинності 1 травня цього року нової редакції Закону "Про акціонерні товариства" ці енергокомпанії холдингу не зможуть відповідати критеріям публічних товариств. Зокрема, акції публічних емітентів повинні бути в біржових реєстрах, але це ускладнено жорсткішими лістинговими вимогами до цінних паперів. Крім того, у кожній із зазначених енергокомпаній більше 100 акціонерів, що, згідно із законом, не дає мажоритарному акціонеру приватного товариства права первісного викупу акцій у держави.

Нагадаємо, ДТЕК Ахметова просить про довгострокову реструктуризацію боргів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: