Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фонд держмайна знову готує до приватизації Одеський припортовий завод, в якого є великий борг

Приватизація підприємства зірвалася вже двічі.

Одеський припортовий завод планують учергове відправити на приватизацію навесні 2018 року – його виставлять на аукціон.

Про це в ефірі "Громадського радіо" сказав виконувач обов’язків голови Фонду держмайна України Віталій Трубаров.

«Це питання виходить на фінішну пряму. Закінчена інвентаризація майна. Оціночна фірма, яку ми відібрали по конкурсу, вже робить свою справу. Десь у грудні ми побачимо продукт, з яким ми можемо виходити до суспільства і казати, що це підприємство коштує стільки, ми можемо виходити до Кабміну і вже розробляти умови приватизації, з якими ми наступного року будемо фінішувати з цим підприємством. На мій погляд, це десь навесні», — зазначив Трубаров.

Одна з головних проблем ОПЗ – фінансова. Заборгованість заводу перед DF Group Дмитра Фірташа становить 250 млн доларів. Нині шляхи закриття боргів шукають у Фонді держмайна та Кабміні.

«Там будуть кілька шляхів. Перший шлях – реструктуризація боргу в рамках країни. Або це буде враховане в оцінці, аудиті підприємства, і новий інвестор, який купуватиме підприємство, якось буде на це розраховувати», — сказав Трубаров.

Нагадаємо, 18 липня 2016 року Фонд держмайна не зміг продати ОПЗ, бо жодна компанія не подала заявку для участі в конкурсі зі стартовою ціною 13,175  млрд грн. Тож уряд знизив стартову ціну в 2,5 рази — до 5,16 млрд грн, і продовжив термін приватизації заводу. Проте покупця знову не знайшлося. Заступник голови правління ОПЗ Микола Щуриков заявив про те, що головні претенденти на придбання 99,6% акцій заводу – ПРАТ «Укрнафтобуріння» і DCH – відмовилися від наміру брати участь в аукціоні. У зриві конкурсу Щуриков звинуватив Фонд держмайна.

ВідеоОдеський припортовий завод знову не можуть продати

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції