Фондові ринки світу показали рекордні темпи зростання

Протягом останніх трьох тижнів зростання деяких світових ринків стало рекордним у їхній історії.

Протягом останніх трьох тижнів індекси світових фондових ринків зросли на 10-25%. Для багатьох бірж це зростання стало найстрімкішим за всю їхню історію.

Інвестори, трейдери, аналітики та спекулянти розділилися на два протилежних табори. Вони сперечаються щодо того, чи пройшли світові фінансові ринки своє "дно", і чи не є березневе зростання тимчасовою корекцією, після чого фондові ринки впадуть до нових історичних мінімумів.

Надії оптимістів підкріплюються 10-20%-им зростанням майже всіх фондових індексів світу. Песимісти підкреслюють — реальна економіка далека від виходу з кризи, тому фондові ринки приречені на обвал.

З початку березня американський індекс S&P 500 зріс на 13,3%, англійський FTSE 100 виріс на 2,4%, японський NIKKEI 225 злетів на 15,8%. Ще стрімкішими темпами дорожчали акції на ринках, що розвиваються, — фондовий індекс MSCI Emerging Markets (показує динаміку 27 ринків, що розвиваються) виріс на 20,1%.

Інвестор Марк Мобіус, керівник фонду Templeton Asset Management, вже проголосив початок ралі "биків" на фондових ринках. "Акції вже закладають основу для наступного етапу ралі "биків", — стверджує він.

Втім, далеко не всі фінансові гуру такі оптимістичні. Наприклад, колишній глава ФРС Алан Грінспен вважає, що фондові ринки ще не побували на дні. "За будь-якими історичними мірками, акції світових компаній дуже дешеві, навіть після нещодавнього ралі, — впевнений він. — Проте історія говорить нам, що перед рішучим розворотом фондові ринки опустяться ще нижче".

Читайте також:

Нафта подорожчала до чотиримісячного максимуму

Торги на ПФТС завершилися зростанням

Показники світової торгівлі впадуть на рекордні 9%

Мєдвєдєв запропонує світу нову супервалюту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: