Фондові ринки Євросоюзу зафіксували найвище за останні 18 місяців добове зростання

Фондові ринки ЄС відреагували на створення механізму захисту фінансової стабільності в єврозоні зростанням.

Найбільшим добовим зростанням за останні 18 місяців завершили свою роботу сьогодні провідні фондові біржі Євросоюзу.

Тим самим діловий світ відреагував на прийняте в ніч на 10 травня керівництвом Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду рішення про створення механізму захисту фінансової стабільності в єврозоні.

"На ринках зараз панує повна ейфорія, світовий бізнес не чекав такого відповідального і потужного кроку з боку ЄС на підтримку євро", - заявив представник британського банку Эйч-Эс-Бі-Сі.

В результаті головний індекс Лондонської біржі виріс за сьогоднішню сесію на 5,16%, Франкфуртської - на 5,30%, Паризької - на 9,66%, Брюссельської - на 9,37%, Амстердамської - 7,32%, Міланської - на 8,58%, Мадридської - на 14,43%, Лісабонської - на 10,73%, Афінської - на 9,12%.

Ключовий композитний індекс провідних компаній єврозони EuroStoxx 50 виріс за сьогодні на 10,35%.

Як повідомлялося, міністри фінансів 16 країн зони євро (Єврогрупа) схвалили 10 травня механізм захисту фінстабільності в єврозоні і Євросоюзі в цілому. За словами міністра фінансів головуючої в Європі Іспанії Елєни Сальгадо, йдеться про створення стабілізаційного фонду в 60 млрд євро.

При необхідності сума цих коштів може бути збільшена до 440 млрд. євро, які виділятимуться країнами єврозони і використовуватимуться для надання позик членам ЄС, яким це потрібно, під 5%.

У фінансуванні стабілізаційного фонду також може взяти участь МВФ, з урахуванням частки якого в 220-250 млрд євро загальний об'єм коштів може досягти 720-750 млрд євро.

Читайте також:

Безробіття в США несподівано зросло до 9,9%

На українському фондовому ринку продовжився різкий обвал

Європа оголосила про створення антикризового фонду в 750 млрд євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: