Фондовий ринок Дубаї обвалився вдруге за два тижні

Торги на біржі в Дубаї завершилися на найнижчій позначці з 22 липня цього року. Але експерти стверджують, що другої хвилі кризи не буде.

Напередодні ввечері фондовий ринок Дубаї закрився падіння майже на 6%. Інвестори активно скидали акції після поширення інформації про розпродаж активів інвестиційного фонду емірату Dubai World через мільярдні борги компанії.

Торги на біржі в Дубаї завершилися на найнижчій позначці з 22 липня цього року. Особливо сильно впали котирування акцій банків і компаній, що займаються купівлею і продажем нерухомості.

Економіка Дубая продовжує відчувати наслідки кризи, яку викликала заява Dubai World про припинення виплат за кредитами. Наприкінці листопада дефолт в Дубаї обвалив світовий фондовий ринок.

Водночас частина експертів стверджує, що продавати активи Dubai World не вигідно, і взагалі в еміраті не все так погано.

Влада Дубая вже оголосила, що не має наміру продавати активи, щоб розплатитися з боргами державного фонду. Але, за словами глави фінансового відомства емірату Дубай Абдулрахмана аль-Салеха, Dubai World цілком може продати деякі свої закордонні підрозділи.

Аль-Салех наголосив, що головною метою реструктуризації Dubai World є його збереження в новому вигляді, але поки передчасно говорити про конкретні плани реструктуризації.

Минулого тижня міністр економіки ОАЕ Султан Саєд Мухаммед аль-Мансурі заявив, що країна може впоратися з будь-якою кризою. За його словами, інвесторам не варто хвилюватися з приводу проблем, пов'язаних з фондом Dubai World.

Аналітики зазначають, що гроші в ОАЕ є. Так, емір Дубаї шейх Мохаммед нещодавно купив в Англії коней на 2 млн доларів. А на відкритті в еміраті найбільшої близькосхідної автомобільної виставки Dubai International Motor Show організатори планують вперше представити позолочений Лексус LX 570. Машина вручну покрита 40 тисячами пластин 24-каратного золота на честь 20-річчя її запуску у виробництво.

Тим часом заборгованість Dubai World оцінюється майже в 60 млрд дол. 26 листопада ця новина спровокувала падіння котирувань на світових біржах, суттєво обвалився і український фондовий ринок.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's ухвалило рішення знизити рейтинги кредитоспроможності чотирьох банків Дубая та рейтинги 6 державних компаній.

Dubai World - державна інвестиційна компанія ОАЕ. Під контролем Dubai World знаходяться об'єкти енергетики, фінансово-банківської сфери, розважального бізнесу. Dubai World є холдинговою компанією. До її складу входять зокрема компанії Nakheel (будівництво, девелопінг, нерухомість), DP World (оператор портів), а також інвестиційний підрозділ.

Читайте також:

Україні не загрожує друга хвиля кризи через негаразди в Еміратах

Дефолт в Дубаї обвалив український фондовий ринок

Світові фондові ринки обвалилися через дубайській інвестфонд

Емірат Дубаї на межі дефолту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: