Фондовий ринок США знову робить крок назад

Фондовий ринок США "знизив висоту" через Boeing, що відклала початок продажів Dreamliner.

Boeing-787 Dreamliner (Фото: air-and-space.com)
Boeing-787 Dreamliner (Фото: air-and-space.com)
Фондовий ринок США в середу відреагував падінням акцій Boeing на оголошення компанії про те, що комерційні поставки нового лайнера Boeing-787 Dreamliner відкладені на півроку.

Ця новина вкупі з початком страйку на автогіганті Chrysler та оголошенням про прибуток алюмінієвої компанії Alcon, що виявився дещо нижчим за прогноз, потягнула вниз майже весь ринок, який поставив напередодні річний рекорд на сприятливих корпоративних новинах.

Індекс Dow Jones industrial average в середу не зміг утриматися на піковій висоті, знизившись до закриття на 85,84 пункти (0,61%) до 14.078,69 пунктів.

Акції Boeing втратили близько 2,7% на Нью-йоркській фондовій біржі (NYSE) за одну торгову сесію.

Падіння акцій почалося біля полудня за місцевим часом на новині про те, що продажі "лайнера мрії" почнуться не раніше листопада-грудня 2008 року. Раніше планувалося, що літак надійде до споживачів уже в травні 2008 року.

У вівторок на закритті торгів акції Boeing котирувалися на відмітці 101,45 долари, проте до закриття в середу ціна за акцію впала до 98,68 доларів. Під час торгів котирування опускалися до 97,04 доларів за акцію цього світового флагмана авіабудування.

Цього ж дня Alcoa повідомила, що квартальний прибуток на кожну акцію виріс до 64 центів з 62 центів за співставний період минулого року, проте вона була на два центи нижче за оптимістичний прогноз.

Проте акції високотехнологічних компаній продовжили в середу своє зростання на фондовій біржі в Нью-Йорку. Індекс Nasdaq Composit виріс за день на 7,7 пункти (0,27%), закрившись на відмітці 2.811,61 пункти.

Американські аналітики не схильні драматизувати відкат, що відбувся на біржі, на фоні впевненого зростання останніх тижнів.

"Відступ ринку був доволі помірним, ми мали по-справжньому хороше зростання, тому не є дивним деяке скидання акції сьогодні," - сказав один з керівників компанією Themis Trading Джозеф Салуцці в ефірі CNN.

Впливова консалтингова Schwab Expert відзначає, що ринок в цілому був різноспрямованим, і оптимізм вселяють прогнози на прибутку підприємств нафтопереробки Chevron, Marathon Oil і Valero Energy.

"Бики" з0іткнулися з перешкодою вістей про результати прибутків, які дещо розчаровують, і плани Boeing відкласти поставки Dreamliner. Проте сесія завершилася без їх панічного реву й вони навіть продовжили штовхати Nasdaq Composite на зелене поле," - підсумувала день на своєму сайті один із провідних аналітиків Schwab Expert Ліз Енн Сандерс.

Ціна за барель сирої нафти марки Sweet Light у середу підскочила на Нью-Йоркській товарно-сировинній біржі (NYMEX) більш ніж на один долар, закрившись на позначці 80,58 долари.

На думку експертів, падіння ринку - лише тимчасова реакція на повідомлення Boeing, яке в середньостроковій перспективі ніяк не відобразиться на фінансовому становищі компанії, а затримка виходу нового літака не позначиться на рейтингу компанії. На думку експерта по Boeing з Fitch Ratings Крейга Фразера, на рейтинг компанії може вплинути ще одна затримка або проблеми під час першого польоту нового літака.

Проблеми з випуском нового літака, як показала практика, можуть мати для авіабудівної компанії вельми серйозні наслідки. Так, наприклад, компанія Airbus дотепер повністю не оправилася від труднощів, викликаних випуском літака А-380, який був затриманий на два роки через проблеми з проводкою. Через цю затримку деякі замовлення були перенаправлені в Boeing.

Проте в даному випадку Boeing не загрожує втрата клієнтів, вважають експерти. На новий літак компанії вже надійшло 710 замовлень, розпродані ще не зібрані літаки аж до 2013 року. Airbus не планує початок продажів свого нового літака А-350 до 2013 року.

"Лише через те, що зсунулися терміни поставки літака, замовники не стануть відмовлятися від нього. Цей літак не так складно побудувати, як А-380. Я б почав хвилюватися, якби затримка (з початком продажів нового літака) перевалила за шестимісячний термін і наблизилася до року," - вважає експерт із Morningstar Брайан Нельсон.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: