Fortune назвав 50 кращих компаній світу

Не зважаючи на кризу, другий рік поспіль лідером є Apple.

Apple
Apple визнали кращою компанію світу
Журнал Fortune оприлюднив свій щорічний рейтинг найкращих компаній.

Перше місце в списку п'ятдесяти найбільш авторитетних і успішних компаній світу другий рік поспіль зайняла Apple. На тлі скорочення обсягів виробництва комп'ютерного ринку компанія зуміла продати за перший квартал року 22,7 млн. Ipod (на 3% більше порівнянного період попереднього року) і 2,5 млн. комп'ютерів Mac (на 9% більше показника першого кварталу попереднього року), а також 4,4 млн. новинок року - iPhone. "Тому недивно, що Apple другий рік поспіль відкриває список компаній, що викликають захоплення", - пише видання.

На другій позиції в рейтингу - Berkshire Hathaway, очолювана інвестиційним гуру Уорреном Баффетом. Експерти ділового видання відзначають, що акції класу "А" компанії втратили 49% своєї ціни в порівнянні з їх піком в грудні 2007 року, проте мільярдер підтримував своїми інвестиції такі гіганти, що захиталися, як General Electric і Goldman Sachs (також фігурують в топ-50 за версією Fortune). У першу десятку найуспішніших компаній світу також потрапили Toyota Motor, Google, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Fedex, General Electric, Microsoft.

Експерти оцінили і щедрість авіаперевізника Southwest Airlines, який не став перекладати свої витрати на пасажирів у непростий час фінансових потрясінь.

"Компанія не ввела на борту плату за безалкогольні напої і закуски для пасажирів, як і плату за перевезення багажу. Що гідно захоплення, якщо не це?" - відзначає Fortune.

Критерії, по яких оцінювалися компанії, включають інноваційну політику, якість менеджменту і продукту, довгострокові інвестиції, соціальну відповідальність, глобальну конкурентоспроможність і фінансові результати.

Читайте також:

"Газпром" побудує в Німеччині "антикризове" газосховище

Panasonic знайшов вихід з кризи: кожен працівник купить техніку на 1,5 тис. дол.

Opel виходить зі складу General Motors

Microsoft хоче силою витиснути Windows XP з ринку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: