Французький економіст спрогнозував "смерть" євро до кінця року

Якщо негайно не переписати Маастрихтський договір і створити єдине в Європі міністерство фінансів, жодна європейська валюта не зможе вижити.

Відомий французький економіст та філософ Жак Атталі переконаний, що якщо негайно не вжити жорстких заходів, в майбутньому році євро вже не буде існувати.

"Зараз це вже питання не місяців, а тижнів", - заявив Атталі.

Для вирішення проблеми він запропонував переписати Маастрихтський договір, щоб критерії бюджету були більш жорсткими. "Якщо уряди не ухвалять рішення про створення єдиного міністерства фінансів, жодна європейська валюта не зможе вижити", - зазначив фахівець.

Він вважає, що європейське міністерство фінансів має встановити правила і домовитися про мінімальну координацію дій. "Це має стати першим кроком, який треба зробити. Але для цього буде потрібна прозорість даних. Ми опинилися в ситуації загальної брехні", - підкреслив Атталі, маючи на увазі, що європейські уряди надають фіктивні статистичні дані й фальсифіковані бюджети.

Відповідаючи на питання, чому фінансові ринки не вірять у план порятунку Греції, економіст наголосив:

"Управління цією кризою було катастрофічним. Першою помилкою було увірувати в те, що МВФ може діяти самостійно, адже очевидно, що ситуація стала проблемою для всієї Європи. Інша помилка, ще більш серйозна, - навмисне ігнорування брехні і фальші, яку озвучують керівники Греції. Європа мала почати діяти набагато раніше. Сьогодні найімовірнішою гіпотезою залишається бюджетний дефолт з усіма наслідками", - спрогнозував Атталі.

Він заявив, що Греція повинна дивитися в обличчя реальності. Економіст також назвав позицію Берліна абсурдною, оскільки з самого початку було ясно, що Німеччині доведеться платити заради порятунку Греції. На думку економіста, "Європа мала почати діяти ще два місяці тому, ставши гарантом грецького боргу. Кошти для цього у Європи були".

Тепер криза може вийти за межі цієї країни, вважає економіст: існують побоювання щодо Португалії та Іспанії, та й у відношенні Америки теж - у період 2011-2012 років США доведеться повертати до 1,8 млрд доларів на рік для погашення нових боргів і облігацій, за якими закінчується термін платежів.

Читайте також:

МВФ: фінансова криза в Греції може інфікувати інші країни ЄС

Standard&Poor's понизило рейтинг Греції до "сміттєвого" рівня

Греція офіційно попросила фінансової допомоги у МВФ і Євросоюзу

Греція і Goldman Sachs обвалили біржі Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: