G20 стане головним економічним форумом у світі

Саміт "Великої двадцятки" займе місце "Великої вісімки" у вирішенні усіх економічних питань. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Саміт "Великої двадцятки" G20 займе місце G8 і стане головним економічним форумом у світі. Про це йдеться у спільній заяві країн-учасників саміту, який проходить зараз у Пітсбурзі, США.

"Це рішення дозволить побудувати більш стійку і збалансовану світову економіку, реформувати фінансову систему і підняти рівень життя в країнах, що розвиваються", - наголошується у заяві.

G8 продовжить зустрічатися у справах національної безпеки, але не з економічних питань.

Наприкінці 2008 року саміт G20, який спочатку замислювався як зустріч міністрів фінансів і голів центробанків індустріальних країн, набув статусу неофіційної зустрічі лідерів "Великої двадцятки" з питань боротьби з міжнародною економічною кризою.

Перший саміт в такому форматі пройшов 14-15 листопада 2008 року у Вашингтоні, друга зустріч, присвячена кризі, відбулася 2 квітня 2009 року в Лондоні. Саміт G20 у Пітсбурзі розпочав свою роботу 24 вересня.

"Велика двадцятка" була створена в 1999 році за ініціативою членів "Великої вісімки" для обговорення питань світової економіки.

До G20 входять Аргентина, Австралія, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, ПАР, Південна Корея і Японія. Також членом "Великої двадцятки" є Європейський союз.

Читайте також:

Нобелівський лауреат з економіки відклав кінець світу

Глава МВФ: пік світової кризи припаде на 2010 рік

Саркозі знову взявся шантажувати "велику двадцятку"

Генсек ООН різко розкритикував лідерів "Великої вісімки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: