Газ для населення подорожчає вдвічі

Якщо президентом стане не Тимошенко, то цифри можуть змінитися, але стануть вони більше чи менше не зрозуміло.

Уряд має намір суттєво підвищити ціну на газ для населення і підприємств теплокомуненерго, починаючи з квітня 2010 року. Про це повідомив радник прем’єра Юлії Тимошенко з енергетичних питань Олександр Гудима.

За його словами, підготовлений проект меморандуму між Україною та МВФ, згідно з яким з 1 квітня, 1 липня і 1 жовтня газ буде дорожчати на 25%, причому не від нинішньої вартості, а кожного разу від попередньої, що виросла на 25%. Мотив: потрібно рятувати компанію НАК "Нафтогаз". У той же час Гудима не виключає, що якщо президентом стане не Тимошенко, то ці цифри можуть змінитися, але стануть вони більше або менше, прогнозувати відмовився.

"Від такого великого підвищення особливо постраждають люди, які живуть в приватних будинках з газовим опаленням, – стверджує аналітик МЦПД Олександр Жолудь. – Але людям діватися нікуди, на дрова і вугілля вони навряд чи перейдуть. Комуналка у містах теж подорожчає, але менше, на 50-60%, тому що почнеться вал неплатежів, з якими боротися набагато складніше, ніж у сільській місцевості, адже відключити від тепла одного окремо взятого неплатника важко й дорого, а відключати весь будинок, якщо не платить тільки частина мешканців, незаконно".

Розрахунки показують, що якщо в місті щомісячний платіж за газ для приготування їжі (там де є газплити) в квартирі для сім’ї з 3 осіб зросте з 19,5 грн до 38 грн, то для приватних будинків плата зросте на сотні гривень, тому що на обігрів "хати" в 100 кв. м на місяць йде до 400 кубів газу. Втім, городяни "влетять" на плату за опалення і гарячу воду – адже газ для комунальних підприємств подорожчає до кінця року на 95-100%. А це виллється у збільшення вартості тепла та гарячої води на 65–70%. Втім, підвищувати чи ні (а якщо так – то на скільки) ціни на "комуналку" – вирішуватимуть місцеві влади. Правда, ресурсів на дотації комунальникам в містах, як правило, немає, а тому до наступної осені підвищення тарифів уникнути навряд чи вийде.

Читайте також:

Київ пообіцяв МВФ підвищити ціни на газ для населення

Україна екстрено запросила у МВФ 2 мільярди доларів

МВФ остаточно відмовив Україні в кредиті до виборів президента

Підвищення цін на газ для населення визнали незаконним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: