Газ для населення значно подорожчає

В Секретаріаті президента вважають, що ціну на газ для населення слід підняти на 50 -80% вже наступного року.

Перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак вважає за необхідне в 2008 збільшити ціни на природний газ для населення на 50%, або на 15, 75-64 коп/куб. м до 47, 25-193,5 коп/куб. м.

Про це Шлапак повідомив в ефірі телекомпанії "Перший національний" 9 грудня.

Олександр Шлапак
УНІАН
Олександр Шлапак впевнений, що нинішні ціни на газ для населення надто занижені
"Я переконаний, що ціни потрібно підняти відсотків на 50, а то й на 80", - сказав він.

З 1 січня 2007 року тарифи на газ для населення диференційовані залежно від річного обсягу споживання й наявності лічильників газу, на рівні 31,5 коп. - 1,29 гривні/куб. м.

Зокрема, тариф для населення, що використовує менш 2,5 тис. куб. м газу/рік: за наявності лічильника становить 31,5 коп./куб. м; за відсутності лічильника - 34,5 коп./куб. м; при споживанні 2, 5-6 тис. куб. м/рік: за наявності лічильника - 47,8 коп./куб. м, за відсутності - 52,6 коп./куб. м; при споживанні 6-12 тис. куб. м/рік: за наявності лічильника - 98 коп./куб. м, за відсутності - 1,078 гривні/куб. м; і при споживанні більше 12 тис. куб. м/рік: за наявності лічильника 1,173 гривні/куб. м, за відсутності - 1,29 гривні/куб. м.

При комплексному використанні газу, у тому числі на опалення, в окремих квартирах, від'єднаних від централізованої системи теплопостачання у багатоквартирних будинках, тариф становить за наявності газових лічильників 68,6 коп./куб. м, за відсутності - 75,4 коп./куб. м.

Тарифи встановлюються залежно від обсягів споживання газу в 2006 році.

4 грудня Україна й Росія домовилися про ціну на імпортний природний газ на кордоні Росії й України 179,5 доларів за тис. куб. м на 2008 рік, що на 38,08% більше ціни газу в 2007 році.

Для населення поставляється газ власного видобутку.

Україна добуває за рік близько 20 млрд. куб. м газу, за прогнозами Шлапака, населення споживе в наступному році близько 18 млрд. куб. м.

У жовтні Кабінет міністрів дозволив Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" продавати газ власного видобутку своєї дочірньої компанії "Укртрансгаз" і підприємствам комунальної теплоенергетики за умови забезпечення потреб населення.

Раніше, відповідно до законодавства, весь газ, добутий в Україні, поставлявся для забезпечення потреб населення.

Кабмін у січні вповноважив "Нафтогаз України" купувати в добувних компаній газ для наступного продажу населенню.

Газодобувні компанії, у тому числі й "Нафтогаз України", неодноразово вказували на те, що ціни на газ для населення занижені й не дають змогу повноцінно розвиватися газодобувній галузі й прирощувати нові запаси.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: