Газ для українців подорожчає. Цього вимагає МВФ

Київ пообіцяв МВФ підвищити ціни на газ для населення і вжити заходи для швидкої сплати рахунків боржниками.

Україна у відповідь на вимоги міжнародних кредиторів пообіцяла підняти внутрішні ціни на газ у побутовій сфері і посилити платіжну дисципліну споживачів.

Така заява була озвучена в ході переговорів між представниками України, Росії, МВФ, ЄБРР і Світового банку в Брюсселі. Метою зустрічі була розробка програми заходів, направлених на запобігання новій газовій кризі. Українська сторона, зокрема, звернулася до МВФ і банку розвитку з проханням надати їй фінансову допомогу для сплати поточних рахунків за російський газ.

Київ пообіцяв, перш за все, підвищити ціни на газ для населення і вжити заходи для швидкої сплати рахунків боржниками. Таким чином уряд сподівається зміцнити "Нафтогаз". В майбутньому підприємствам, які не платитимуть своєчасно за спожиту енергію, будуть припинені постачання палива.

У свою чергу, міжнародні кредитори і Європейський союз домовилися і далі вести з Україною інтенсивні переговори про можливе надання Києву позики на оплату російського газу.

"Єврокомісія і міжнародні фінансові інститути попросили Україну представити більш детальний за часом графік проведення реформ", - заявив офіційний представник Єврокомісії Марк Грей.

Він також підтвердив, що наступний раунд переговорів пройде наступного тижня в Києві.

На попередніх раундах делегації Єврокомісії і фінансових інститутів, стривожені неплатоспроможністю України, заявили, що готові дати кредит Києву, тільки якщо він цілком відкриє схеми фінансування і розрахунків, "навіть якщо це дуже важко політично у світлі січневих виборів (майбутні вибори президента України) ".

Потенційні кредитори вимагають такої реформи законів України, після якої державна компанія "Нафтогаз України" не могла б нескінченно витрачати гроші з бюджету. Реформа спричиняє підвищення цін за газ для звичайних споживачів.

Україні потрібно щонайменше 2 млрд доларів, щоб закрити проблему, при цьому Київ намагається одержати кредити на 4 млрд доларів.

На зустрічі в Брюсселі Україну представляла делегація в складі помічника президента Богдана Соколовського, заступника міністра закордонних справ Костянтина Єлисєєва, представників міністерства енергетики і виконуючого обов'язки голови "Нафтогазу України" Ігоря Діденка.

Раніше в п'ятницю за підсумками переговорів у Брюсселі Діденко заявив, що наступного тижня в Києві буде обговорюватися сума кредиту, який необхідний Україні для оплати російського газу.

Зазначимо, український уряд за день до переговорів заявляв, що не брав на себе жодних зобов'язань щодо підвищення цін на газ перед МВФ. Про це заявив радник прем'єр-міністра з питань паливно-енергетичного комплексу Сергій Пашинський.

За його словами, йдеться лише про лібералізацію цін, яка почнеться, ймовірно, з осені 2009 року, але виключно за умови державної підтримки незахищених верств населення.

Читайте також:

МВФ побоюється, щоб Україна не додрукувала грошей до бюджету

Ющенко зробить все, щоб виконати обіцянки, дані МВФ

МВФ покращив прогноз інфляції в Україні

МВФ надасть Україні 3,3 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: