Газ не подорожчає?

Голова Мінтопенерго не бачить причин для підвищення ціни на природний газ, що імпотрується до України.


Причини для підвищення ціни імпортованого природного газу через можливе подорожчання російського природного газу відсутні, тому що Україна імпортує газ із Середньої Азії за ціною близькою до ринкової, заявив міністр палива та енергетики Юрій Бойко.

"Україна не має у своєму газовому балансі російського газу. В нас газ середньоазіатського походження - з Узбекистану, Туркменістану та Казахстану. Формула ціни там досить прозора, і ми не бачимо підстав для того, щоб говорити, що нас ці республіки якимсь чином дотують", - повідомив міністр журналістам у Києві в середу.

"З урахуванням транзиту, ціна (середньоазіатського газу) приблизно ринкова", - додав міністр. 

Президент Росії Володимир Путін нещодавно заявив, що Росія 15 років дотувала Україну на суму до 3-5 млрд. доларів щорічно, за рахунок поставки енергоносіїв за заниженими цінами.

Після такої заяви ряд ЗМІ припустив, що російський "Газпром" може з 2008 року підвищити ціну на газ для України для компенсації нібито дотування української економіки в минулому.

Бойко висловив думку, що такі заяви російського керівництва, ймовірно, носять політичний характер.

За його словами, на переговорах з "Газпромом" питання про можливе підвищення ціни на газ для України для компенсації нібито отриманих у минулому втрат не ставилося.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: