Газ не подорожчає через борги "Нафтогазу"

"Нафтогаз" запропонував власникам єврооблігацій реструктурувати виплати. Борги компанії не вплинуть на ціноутворення газу для населення і підприємств.

Реструктуризація боргів національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" не вплине на збільшення цін на газ для населення і промисловості України, заявив голова правління НАК Олега Дубина в опублікованому інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня".

Єврооблігації "Нафтогазу" на 500 мільйонів доларів, випущені в 2004 році, компанія повинна була погасити 30 вересня 2009. Однак холдинг, який не в змозі виплатити ці кошти, запропонував кредиторам реструктуризувати свої зобов'язання, зокрема, обміняти 100% наявних у них цінних паперів на нові облігації, підкріплені гарантією суверенної держави України, з терміном погашення у вересні 2014 року.

"Нафтогаз" 24 вересня запропонував власникам єврооблігацій обміняти їх на нові папери з державною гарантією і погашенням в 2014 році, а також збільшити купонну ставку з поточних 8,125% до 9,5% річних. При цьому власники, які погодилися на реструктуризацію до 8 жовтня, зможуть обміняти 100% боргу, на другому етапі реструктуризації (до 15 жовтня) обмін буде здійснюватися з коефіцієнтом 0,95.

"Це не взаємопов'язані процеси", - прокоментував можливий зв'язок між реструктуризацією боргів і збільшенням ціни на газ Дубина.

При цьому, відповідаючи на питання видання про перспективи реструктуризації єврооблігацій "Нафтогазу", Дубина висловив упевненість в тому, що вона пройде успішно, і власники євробондів будуть згодні із запропонованими умовами.

"Ми проводили зустрічі з нашими основними кредиторами, представниками восьми хедж-фондів - власниками євробондів. І хоча вони були дуже непростими, я майже впевнений, що наша пропозиція буде ними прийнято. Від деяких банків вже отримано позитивні звернення", - прокоментував він результати зустрічі з великими власниками облігацій "Нафтогазу" 29-30 вересня в Лондоні.

При цьому голова правління НАК уточнив, що власники єврооблігацій висували зустрічні умови реструктуризації, проте відмовився озвучити пропозиції.

"Зустрічні умови були, але не вважаю за потрібне їх оголошувати. Повторюся лише, що умови реструктуризації євробондів "Нафтогазу" будуть однакові для всіх. Сподіваюся, до 8 жовтня велика частина власників акцій визначиться", - зазначив Дубина.

НАК "Нафтогаз України" - найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої добувають більше 97% газу і нафти в країні. Компанія займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу, їх транспортуванням, а також реалізацією нафтопродуктів через власну мережу АЗС.

Читайте також:

Рейтинги "Нафтогазу" знижено до стану дефолту

"Нафтогаз" знову пообіцяв, що дефолту не буде

У Ющенка розказали, чому "Нафтогаз" опинився по вуха в боргах

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: