Газ не з Росії

США запевнюють, що каспійські енергетичні проекти не суперечать інтересам "Газпрому".


Здійснення енергетичних проектів на території прикаспійських країн в обхід Росії не означає конфронтації з АТ "Газпром", заявив заступник помічника держсекретаря США Метью Брайза в Баку в середу на Міжнародній нафтовій конференції. Про це повідомляє агенція РИА Новости. 

Ми хочемо налагодити відносини з Росією в енергетичному секторі. До цього можна прийти тільки через здорову конкуренцію", - наводить слова Брайзи агенція "Новости-Азербайджан". 

За словами заступника помічника держсекретаря, США вітає надійне постачання газу до Європи з боку "Газпрому", у якого є величезна мережа газогонів у цьому регіоні. 

”А тут доволі скромна конкуренція в особі південнокавказького трубопроводу. США працює з урядами Іраку й Туреччини для подальшого підключення цих країн до південнокавказького трубопроводу", - відзначив він. 

Кажучи про обсяги азербайджанського газу для поставок до Європи, Брайза сказав, що їх достатньо. "Тільки з родовища "Шахденіз" у 2012-2015 роках видобуватимуть до 12 мільярдів кубометрів газу. А до 2015 року обсяги видобутого газу збільшаться до 15 мільярдів кубометрів. У 2015-2020 роках з'являться величезні обсяги газу для його транспортування за кордон", - сказав Брайза. 

За його словами, французькі енергетики провели аналіз вартості транспортування газу з Азербайджану до Австрії за допомогою проекту Nabucco. 

За підрахунками незалежних експертів, ціна транзиту однієї тисячі кубометрів газу обійдеться в 2,5 долари, що дешевше, ніж інші інші поставки. Треба скористатися тим, що це комерційно вигідно, сказав Брайза, і закликав інвестувати кошти в цей проект. "Будівництво газогону вигідне для європейських споживачів, у них з'явиться можливість вибору", - відзначив він. 

Проект газогону Nabucco
Газогін Nabucco транспортуватиме азербайджанський через Туреччину та Балкани до Австрії (Фото: www.asiainform.ru)

За словами Брайзи, домовленості між Росією, Казахстаном і Туркменією про будівництво Прикаспійського трубопроводу не вплинуть на здійснення проекту Nabucco. 

Щодо проекту Nabucco, ми говоримо про інші родовища, розташовані на заході цих країн. І якщо буде ухвалено рішення, що ці об'єми газу відправлсять до Європи в обхід Росії, то це нормально", - сказав Брайза. 

Туркменія і Азербайджан, як і раніше, зацікавлені в проекті Nabucco, відзначив заступник помічника держсекретаря США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: