Газ подорожчає на 38%

5 грудня Україна і Росія підписали контракти на постачання природного газу в 2008 році.

Про це повідомили в Управлінні інформації ВАТ ”Газпром” з посиланням на голову правління ВАТ „Газпром” Олексія Міллера.

Газопровід
Lenta.ru
Контракти підписали на постачання - ”RosUkrEnergo” і ”УкрГазЕнерго”, на транзит - ”Газпром” і НАК ”Нафтогаз України”.
”Сьогодні були підписані контракти на постачання газу в Україну в 2008 році”, – сказав Міллер. При цьому він зазначив, що ”досягнуті домовленості за ціною на газ для України, а також за умовами його транзиту створюють додаткові гарантії стабільності постачань російського газу європейським споживачам і є логічним взаємовигідним кроком, направленим на формування прозорих ринкових відносин в газовій сфері між Росією і Україною”.

Як уточнили в ”Газпромі”, контракти підписали на постачання - ”RosUkrEnergo” і ”УкрГазЕнерго”, на транзит - ”Газпром” і НАК ”Нафтогаз України”.

Нагадаємо, контракти на постачання газу в Україну в 2007 році були підписані між RosUkrEnergo A.G. (Швейцарія) і ЗАТ ”УкрГаз-Енерго”.

Як повідомлялося, 4 грудня Росія і Україна узгодили ціну газу на 2008 рік на рівні 179,5 дол. за тис. куб. м. на кордоні з Україною. Фактично зростання цін на газ для України становило 38% - з 130 дол. за 1 тис. куб. м. в 2007 році до 179,5 дол. за 1 тис. куб. м в наступному. Д

о останнього моменту Україна розраховувала, що вартість газу наступного року не перевищить 160 дол. за 1 тис. куб. м. Саме ця цифра вже закладена в проекті Держбюджету-2008.

Ставка за транзит російського газу через територію України з 2008 р. становитиме 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км., через територію Росії для України - 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км.

Ціна природного газу для України в 2007 році становила 130 дол. за тис. куб. м на українському кордоні, плата за транзит газу через територію України - 1,6 дол. за тис. куб. м на 100 км. відстані.

Провідний експерт Центру енергетичних досліджень В’ячеслав Бутко сьогодні висловив думку, що заклики українських політиків і економістів до підвищення тарифів на транзит російського природного газу через територію України, щоб збалансувати збільшену ціну газу, безпідставні.

”Тариф на транзит газу по території України і Росії дзеркальний по відношенню один до одного, і підвищення транзитного тарифу Україною автоматично викликає зростання витрат на доставку в нашу країну середньоазіатського газу, які автоматично включаються в його ціну”, - сказав Бутко.

Дохід української сторони від транзиту щорічно становить близько 2,1 млрд. дол., а витрати на доставку в країну газу для власних потреб 1,85 млрд. дол.

Постачання газу в Україну з 2006 року здійснюються в рамках угоди з РФ „Про врегулювання відносин в газовій сфері” від 4 січня 2006 року. Угода жорстко пов`язує вартість газу, що поставляється в Україну, з його закупівельною вартістю для компаній групи „Газпром”.

Росія є єдиним постачальником природного газу в Україну, яка забезпечує транзит близько 70% всього газу, що експортується Росією. ”Газпром” через афільовану компанію RosUkrEnergo A.G. (Швейцарія) поставляє в Україну центральноазіатський природний газ, що видобувається в Туркменістані, Казахстані і Узбекистані. ”Нафтогаз України” надає російському концерну і RosUkrEnergo послуги з транзиту природного газу, а також його зберігання в підземних сховищах.

Паливо, що імпортується з Центральної Азії, становить близько 73% газового балансу України або близько 55 млрд. куб. м. Основу складає природний газ з Туркменістану - близько 40 млрд. куб. м, решта обсягів - природний газ узбецького і казахського походження.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: