Газ українського видобутку продаватимуть Польщі

Кабмін просить Верховну раду дозволити продавати Польщі газ вітчизняного виробництва.

Кабмін запропонував парламенту дозволити експорт українського природного газу, що дозволить НАК "Нафтогаз Україна" виконувати договір з Польською державною нафтогазовою компанією (PGNiG) про постачання газу в цю країну.

Відповідний законопроект був зареєстрований у Верховній раді 14 червня.

Зокрема, парламенту пропонують дозволити НАК "Нафтогазу України" і його дочірнім підприємствам експортувати природний газ, який видобувається в країні, в обсязі, що затверджується Міністерством енергетики та вугільної промисловості.

"Суб'єкт, уповноважений Кабінетом міністрів України на формування ресурсу природного газу, використовуваного для потреб населення, і його дочірні підприємства мають право експортувати товарний газ в обсязі, визначеному прогнозним річним балансом надходження і розподілу природного газу в Україні, в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в нафтогазовому комплексі", - йдеться у пропонованій урядом нової редакції закону.

Кабмін у пояснювальній записці нагадує, що існуюча законодавча база передбачає реалізацію видобутого держпідприємствами і держкомпаніями в Україні природного газу на формування ресурсу, який використовується для потреб населення.

Крім того, контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом" від 19 січня 2009 року забороняє українському держхолдингу здійснювати реекспорт газу, який надходить в Україну за цим договором.

У документі наголошується, що оскільки інших джерел надходження середньоазіатського газу НАК "Нафтогаз Україна" не має, то це призвело до припинення поставок природного газу в один з південно-східних прикордонних районів Польщі, відповідно до контракту з PGNiG.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз Україна" і Польська державна нафтогазова компанія (PGNiG) у жовтні 2004 року уклали контракт на будівництво газопроводу середнього тиску Устилуг (Україна) - Грубешів (Польща) для забезпечення газом південно-східних районів Польщі. Будівництво газопроводу завершено у вересні 2005 року.

Угода про постачання газу по цьому газопроводу між "Нафтогазом Україна" і PGNiG на виконання міжурядових домовленостей була укладена 24 жовтня 2004. Згідно з угодою, український держхолдинг повинен постачати на адресу PGNiG природний газ середньоазіатського або українського походження.

В Україні щорічно видобувається близько 20 млрд куб. м природного газу. Більше 90% видобутих обсягів газу, згідно з чинним законодавством, реалізуються "Нафтогазом" для потреб населення.

Читайте також:

"Нафтогаз" пообіцяв не підвищувати ціну газу для населення

Азаров шукає альтернативу російському газу

Фірташ: "Нафтогаз" втратить статус газового монополіста до 2012 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: