Газопровід "Північний потік" закрили на ремонт. Транзит газу через Україну може зрости

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Морський газопровід ремонтуватимуть до кінця липня.

Морський газопровід "Північний потік" зупинили на два тижні (до ранку 30 липня) "для проведення планового технічного обслуговування".

Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на дані газотранспортних компаній OPAL Gastransport і NEL Gastransport.

У РФ переконують, що регулярне річне технічне обслуговування є частиною планово-попереджувальних ремонтів і проводиться всьоме від початку експлуатації газопроводу.

"Щорічні роботи з технічного обслуговування є ключовим елементом довгострокової стратегії управління цілісністю газопроводу "Північний потік". Механічні компоненти і системи автоматизації проходять ретельну перевірку для забезпечення надійної, безпечної та ефективної роботи двох ниток газопроводу протягом проектного терміну служби, що становить не менше 50 років", – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що на добу "Північний потік" прокачує до 170 млн кубометрів газу. Тому під час зупинки зупинки одних газопроводів зростає обсяг прокачування за іншими маршрутами (варто очікувати зростання поставок через Україну), можливо скорочення закачування газу в підземні сховища і відбір газу з ПСГ.

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ.

На останніх переговорах у Брюсселі в січні Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії до ЄС. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газу Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Відео "Північний потік-2" будуватимуть в обхід Данії

А все тому, що в Копенгагені заборонили зводити Nord Stream 2 у їхніх територіальних водах. Компанія-оператор ще 2,5 роки тому подала заявку Данській владі. Але та відмовила, пояснивши це загрозою екології. Тепер у компанії-оператора розмірковують над альтернативною побудовою у нейтральних водах.  

"Північний потік-2" будуватимуть в обхід Данії

Залиште свій коментар

Вибір редакції