Газова суперечка Росії та Туреччини вдарить по Україні

Україна втратить 160 мільйонів доларів через відмову Туреччини купувати газ У Росії.

Через відмову Туреччини закуповувати російський газ обсяг транзиту природного газу територією України може скоротитися на 6%, повідомив експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

Для Туреччини через Україну прокачується близько шести мільярдів кубометрів природного газу, що складає 6% від загального обсягу транзиту, пише Дело.

"Отримуючи від прокачування 100 мільярдів кубометрів близько 2,7 мільярда доларів, у разі якщо Туреччина перестане купувати у Росії газ, при приблизному підрахунку, ми втратимо близько 160 мільйонів доларів на транспортуванні", - зазначив експерт.

Солідарний з думкою експерта депутат НУНС, глава підкомітету видатків державного бюджету Павло Жебрівський.

У той же час уповноважений з енергетичних питань колишнього президента Віктора Ющенка Богдан Соколовський не бачить серйозних проблем при відмові Туреччини купувати російський газ.

"Наслідки для України незначні. Там невеликі обсяги газу. До того ж для транспортування газу для Туреччини між Росією, Україною і Туреччиною було створено спільне підприємство. Прибуток там ділиться на три країни. У фінансовому плані наші втрати невеликі", - підкреслив експерт.

Мало того, на думку Соколовського, відмова Туреччини закуповувати російський газ - це скоріше хороша платформа для торгів з Росією, ніж реальні плани відмовитися від російського газу.

"Рано чи пізно Росія і Туреччина домовляться", - упевнений експерт.

Туреччина в 2010 році закупила в Росії близько 18 мільярдів кубометрів газу. Російський газ постачається до Туреччини кількома маршрутами, зокрема, через ГТС Україні і "Блакитний потік".

Нагадаємо, 2-го жовтня, Туреччина відмовилась продовжувати угоду з Росією на постачання природного газу "західним маршрутом" - через Україну, Румунію і Болгарію. Рішення країни пов`язане з тим, що Росія відмовилася надати знижку на паливо в тому розмірі, який запросила Анкара.

Читайте також:

"Газпрому" загрожують штрафи у декілька мільярдів євро

Туреччина відмовилась від газової угоди з Росією

Греція добилася від "Газпрому" зниження ціни на газ

Вже дві німецькі компанії судяться з "Газпромом" через ціни на газ

Італія добилася від "Газпрому" знижки на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: