Газові переговори Росії та ЄС зайшли в глухий кут

Росія визнала, що не змогла знайти компромісу з ЄС у газовому питанні.

Глава Міненерго РФ Сергій Шматко заявив, що переговори по третьому енергетичному пакету між Росією і Євросоюзом зайшли в глухий кут.

"Переговори з європейською комісією по третьому енергетичного проекту зайшли в глухий кут. Що це буде означати? Нічого страшного. Всі зобов'язання, які на себе взяла РФ, російські компанії з постачання енергоресурсів в рамках довгострокових договорів будуть без сумніву виконані", - сказав Шматко.

Росію не влаштовує третій енергопакет, який регулює європейський енергетичний ринок. У Москві вважають, що Європа намагається штучно знизити вартість газу, що б'є по інтересах "Газпрому". Таку ж мету, на думку влади РФ, ЄС переслідував, ініціювавши у вересні антимонопольні перевірки дочок і партнерів "Газпрому" в Європі.

Третій енергетичний пакет являє собою набір директив у сфері постачання електроенергії і газу, що регламентують питання володіння і використання газопроводів та електромереж. Він, зокрема, передбачає лібералізацію доступу учасників європейського ринку до газотранспортної інфраструктури незалежно від їх розміру і припускає, що продавці газу не можуть володіти газотранспортними мережами.

Одна з цілей документа - диверсифікація джерел отримання енергії і зниження залежності від найбільших постачальників нафти і газу.

Нагадаємо, нині зниження ціни від "Газпрому" добиваються Литва, міжнародний гігант Shell, польська PGNIG, французький GDF Suez, італійська ENI, а також німецькі RWE і E.ON.

Як повідомлялось, першою іноземною компанією, якій вдалося домогтися для себе перегляду ціни на газ "Газпрому", стала італійська Edison. Вона "вибила" з російського боку знижок на закуповуваний у монополіста обсяг в 200 млн євро.

Читайте також:

Польща збирається судитись з "Газпромом"

Вже дві німецькі компанії судяться з "Газпромом" через ціни на газ

Греція добилася від "Газпрому" зниження ціни на газ

Німеччина почала судитися з "Газпромом"

Відмова Німеччини від російського газу може осушити українську ГТС

Італія добилася від "Газпрому" знижки на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: