Газові переговори Росії та ЄС зайшли в глухий кут

Газові переговори Росії та ЄС зайшли в глухий кут

Газові переговори Росії та ЄС зайшли в глухий кут

Росія визнала, що не змогла знайти компромісу з ЄС у газовому питанні.

Глава Міненерго РФ Сергій Шматко заявив, що переговори по третьому енергетичному пакету між Росією і Євросоюзом зайшли в глухий кут.

"Переговори з європейською комісією по третьому енергетичного проекту зайшли в глухий кут. Що це буде означати? Нічого страшного. Всі зобов'язання, які на себе взяла РФ, російські компанії з постачання енергоресурсів в рамках довгострокових договорів будуть без сумніву виконані", - сказав Шматко.

Росію не влаштовує третій енергопакет, який регулює європейський енергетичний ринок. У Москві вважають, що Європа намагається штучно знизити вартість газу, що б'є по інтересах "Газпрому". Таку ж мету, на думку влади РФ, ЄС переслідував, ініціювавши у вересні антимонопольні перевірки дочок і партнерів "Газпрому" в Європі.

Третій енергетичний пакет являє собою набір директив у сфері постачання електроенергії і газу, що регламентують питання володіння і використання газопроводів та електромереж. Він, зокрема, передбачає лібералізацію доступу учасників європейського ринку до газотранспортної інфраструктури незалежно від їх розміру і припускає, що продавці газу не можуть володіти газотранспортними мережами.

Одна з цілей документа - диверсифікація джерел отримання енергії і зниження залежності від найбільших постачальників нафти і газу.

Нагадаємо, нині зниження ціни від "Газпрому" добиваються Литва, міжнародний гігант Shell, польська PGNIG, французький GDF Suez, італійська ENI, а також німецькі RWE і E.ON.

Як повідомлялось, першою іноземною компанією, якій вдалося домогтися для себе перегляду ціни на газ "Газпрому", стала італійська Edison. Вона "вибила" з російського боку знижок на закуповуваний у монополіста обсяг в 200 млн євро.

Читайте також:

Польща збирається судитись з "Газпромом"

Вже дві німецькі компанії судяться з "Газпромом" через ціни на газ

Греція добилася від "Газпрому" зниження ціни на газ

Німеччина почала судитися з "Газпромом"

Відмова Німеччини від російського газу може осушити українську ГТС

Італія добилася від "Газпрому" знижки на газ

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація