"Газпром" буде скуповувати весь вільний газ СНД

Передбачалося, що азербайджанський газ дозволить завантажити газогін Nabucco, але Росія вирішила не залишати Європі вибору.

"Газпром" готовий вже з 2010 року скуповувати весь вільний газ СНД. 27 березня концерн підписала меморандум з Державною нафтовою компанією Азербайджану – єдиним експортером газу з країн колишнього СРСР, з яким у Росії поки що немає контракту.

Один з пунктів документа - переговори про умови договору на постачання азербайджанського газу з січня 2010 року до кордону з РФ. Про які обсяги, ціни і терміни йдеться, представники "Газпрому" не кажуть.

Чиновники російського Міненерго стверджують, що контракт буде довгостроковим, ціна - за європейською формулою (з прив'язкою до корзини нафтопродуктів). За їхніми словами, Росія налаштована серйозно, переговори йдуть з минулого літа, так що це не демарш проти спільної декларації України і ЄС з модернізації української ГТС.

Пропозиція Азербайджану була зроблена в червні 2008 року: "Газпром" заявив, що хоче купувати газ з другої фази проекту "Шах-Деніз" (проектна потужність - до 16 млрд. куб. м.)

На Азербайджан сподівався Євросоюз як на альтернативу Росії, щоб завантажити майбутній газопровід Nabucco (варіант з Іраном поки сумнівний з політичних причин).

Представник Єврокомісії Ферран Тарраделлас не став коментувати меморандум "Газпрому" і азербайджанської компанії.

До 2020 року у планах "Газпрому" - збільшити свою частку в ЄСдо 35%: видобуток в Скандинавії почне знижуватися, а зріджений газ з Африки та інших регіонів доступний тільки восьми країнам - Бельгії, Франції, Греції, Італії, Португалії, Іспанії, Туреччині, Великобританії.

Італія залежить від постачань "Газпрому" на 30%, Туреччина - на 66%, а Німеччина - найбільший ринок збуту газу в континентальній Європі - на 43% (дані за 2007 рік).

Втім, російська компанія буде змушена знижувати ціни на газ та обмежувати обсяги своїх поставок до Європи. За прогнозами, у 2009 році виручка російського "Газпрому" від експорту газу знизиться щонайменше на 29 мільярдів доларів у порівнянні з минулим роком.

Читайте також:

Європа купуватиме газ на українсько-російському кордоні

"Газпром": угода по ГТС розвалить газову систему по всій Євразії

Будівництво газогону в обхід Росії повернули до списку пріоритетів ЄС

"Газпром" побудує в Німеччині "антикризове" газосховище

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: