"Газпром" чекає на 2013-й: Європі знадобиться газ

"Газпром" розробив прогноз споживання газу на майбутні 20 років: не пізніше 2013-го попит на газ в Європі досягне докризового рівня.

Російський газовий монополіст "Газпром" розраховує, що попит на газ у Європі на початку 2013 року повернеться на докризовий рівень.

Як повідомив генеральний директор ТОВ "Газпром експорт" Олександр Мєдвєдєв, експерти компанії підготували прогноз на майбутні 20 років на підставі найавторитетніших у світі аналітичних центрів.

"Згідно з прогнозом, у Європі, на головному для групи "Газпром" експортному ринку, попит на газ зростатиме, хоча і нижчими темпами - менш як 1% на рік, а власне виробництво неминуче скорочуватиметься", - зазначив Мєдвєдєв.

"Розрив між зростаючими споживачами, з одного боку, і власним виробництвом і нинішнім рівнем імпорту газу, з іншого боку, до 2030 року становитиме близько 210 млрд. кубометрів на рік", - додав він.

Виходячи з цього, за словами представника "Газпрому", європейським споживачам доведеться покривати значний дефіцит і забезпечувати доставку додаткових обсягів палива.

"У зв'язку з таким прогнозом наша позиція залишається незмінною: російський газ з урахуванням його запасів, технологій видобутку і транспортування - найдоступніший, а з урахуванням системи довгострокових контрактів – найбільш надійний і передбачуваний вибір", - підкреслив він.

Мєдвєдєв нагадав, що на сьогодні "Газпромом" законтрактовано 3,1 трлн. кубометрів газу на умовах мінімального рівня відбору. "Якщо ми підвищимо цей відбір з урахуванням наявної гнучкості контрактів, то ця цифра може сягнути незабаром 3,3 трлн. кубометрів", - повідомив він.

Цікаво, що саме на 2013 рік вчені пророкують Землі апокаліпсис. За прогнозами фахівців NASA, через три роки Сонце прокинеться після багаторічної сплячки і станеться "ідеальна магнітна буря", яка може призвести до техногенної катастрофи на планеті. Вірогідність цього науковці вважають дуже малою, але зовсім виключати її не беруться.

Читайте також:

"Газпром" запевнив, що лише він - запорука світлого майбутнього "Нафтогазу"

Білорусь пригрозила забирати газ, призначений для Європи

Україну запросили до "клубу" газових магнатів Європи

Євросоюз створив екстрені резерви нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: