"Газпром" домовився з Білоруссю щодо оплати транзиту газу

Речник російського монополіста Сергій Купріянов заявив про вирішення питання щодо доповнення до газового контракту на 2010 рік з Білоруссю, що стосується ставки за транзит російського палива.

"Газпром" і "Белтрансгаз" принципово домовилися про доповнення до газового контракту на 2010 рік, що стосується ставки за транзит російського палива територією Білорусі. Таку заяву зробив офіційний представник російського концерну Сергій Купріянов.

"За умовами діючого контракту на поставку і транзит газу від 31 грудня 2006 'Газпром' Білорусії нічого не винен. А по доповненню до контракту на 2010 рік ми з білоруськими колегами <...> розраховуємо підписати його найближчим часом", - пояснив Купріянов.

У доповненні, про яке йде мова, передбачено підвищення ставки за транзит російського газу через Білорусію в Європу. За словами Купріянова, також у документі мова йде про виконання "Білтрансгазом" умов щодо збільшення оптової надбавки на газ, що реалізується білоруською компанією на місцевому ринку. Розмір надбавки Купріянов не повідомив.

Напередодні в "Газпромі" вже пояснювали, яким чином пов'язані ставка по транзиту палива для російської сторони і підвищення оптових надбавок на реалізований на білоруському ринку газ. Надбавка, передбачена в контракті "Газпрому" і "Білтрансгазу" (10,47 доларів на тисячу кубометрів в 2009 році і 11,0 доларів в 2010 році), не була введена. Це заважає російській монополії підвищити прибуток, одержуваний "Білтрансгазом", який наполовину належить "Газпрому".

У випадку, якби оптові надбавки були підвищені згідно з контрактом, ставка транзиту для "Газпрому" виросла б до 1,74 долара у 2009 році і 1,88 долара в 2010 році.

Раніше 25 червня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що транзит російського газу та нафти по території республіки буде зупинений, якщо "Газпром" не погасить остаточно заборгованість з оплати транзиту. 24 червня російський концерн виплатив "Білтрансгазу" 228 мільйонів доларів за транзит (виходячи з транзитної ставки 1,45 долара), проте в Мінську вважають, що необхідно доплатити ще 32 мільйони.

Читайте також:

Лукашенко висунув Росії новий ультиматум у "газовій війні"

Білорусь: Росія частково оплатила транзит газу

Мінськ дав "Газпрому" дві години на повну оплату транзиту газу

"Газова війна" триває: Білорусь пригрозила перекрити транзит газу в Європу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: