"Газпром" допускає усунення RosUkrEnergo

З 2008 року "Газпром" може перейти на прямі поставки газу в Україну, заявляє голова компанії Дмитро Медведєв.

З 2008 року російський газовий монополіст "Газпром" може перейти на прямі поставки газу в Україну. Про це заявив голова ради директорів компанії Дмитро Медведєв.

"Ми, імовірно, у наступному році переглянемо схему взаємин і підемо від існування якихось незрозумілих до кінця посередницьких структур", - заявив він в інтерв'ю німецькій телекомпанії "ARD".

"У всякому разі, структур, наявність яких сьогодні не цілком ясно для нас і які були запропоновані у визначеному історичному контексті нашими партнерами. Можливо, це спростить взаємини, допоможе їм розраховуватися вчасно, не створюючи таких великих боргів", - додав Медведєв.

Втім, схоже, сама RosUkrEnergo не в захопленні від такої перспективи. Офіційний представник скандального посередника Андрій Кнутов заявив, що компанія продовжує працювати в рамках укладених довгострокових контрактів.

Андрій Кнутов
Представник RosUkrEnergo Андрій Кнутов дав зрозуміти, що компанія не збирається відходити від справ
Медведєв також додав, що "Газпром" не є інструментом зовнішньої політики, тому що "не проводить селективної політики стосовно різних держав".

"Ми, навпаки, зробили за останні два роки все можливе для того, щоб ціноутворення в наших партнерів по Співдружності незалежних держав, і в країн Балтії, і в інших держав було побудовано по одному універсальному принципі - на основі існуючої системи визначення цін на газ", - сказав він.

На думку Медведєва, тут має бути єдиний універсальний підхід. За його словами, ціна на газ у даний час розраховується відповідно до міжнародновизнаної методики.

"У цьому сенсі те, що ми наводимо порядок у взаєминах з нашими партнерами з так званого ближнього зарубіжжя, у кінцевому рахунку працює і на зростання їхньої економіки, і на те, щоб поставити усіх в один конкурентний стан. Тобто, у кінцевому рахунку, допомагає і споживачам із Західної Європи", - підкреслив він.

Медведєв додав, що в даний час великої різниці в цінах на газ не існує. Ціна, відзначив він, визначається в залежності від місця поставки газу, у залежності від поясу і від того, як довго цей газ переганяється.

"Але, у принципі, ціни в межах одного поясу для всіх держав у нас зараз однакові", - сказав він.

ВідеоЧи потрібен "РосУкрЕнерго"?

ВідеоГість студії - Ростислав Іщенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: