"Газпром" досі відмовляється відновлювати поставки газу до України й виплачувати борг

Дата публікації
Перегляди
4614
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Газпром" досі відмовляється відновлювати поставки газу до України й виплачувати борг

Фото: Reuters

За підсумками двох арбітражних проваджень російський монополіст винен 2,56 млрд доларів.

Минулого тижня "Нафтогаз" і "Газпром" мали зустріч, під час якої мали обговорити наступні кроки після рішення Стокгольмського арбітражу на користь української компанії. Російський газовий монополіст пояснив, що відмовляється відновлювати поставки газу до України, попри рішення щодо контракту на поставку, яке трибунал ухвалив у грудні минулого року. "Газпром" також не підтвердив, що заплатить 2,6 млрд дол. відповідно до лютневого рішення у транзитній справі.

Про це йдеться в повідомленні НАК Нафтогаз.

"Натомість російська компанія запропонувала внести зміни до контрактів або розірвати їх і таким чином скасувати рішення трибуналу. Обидва варіанти є прямим порушенням та нехтуванням рішеннями Стокгольмського арбітражу. Нафтогаз вважає таку позицію неприйнятною та відхилив пропозиції Газпрому", - йдеться в заяві "Нафтогазу".

Сторони домовилися провести ще один раунд переговорів у квітні. "Нафтогаз" очікує на відповідь "Газпрому" на запит щодо перегляду тарифу та використання української ГТС для транзиту російського газу до ЄС після завершення чинного контракту в 2019 році, зазначили в українській компанії.

За підсумками двох арбітражних проваджень "Газпром" винен 2,56 млрд доларів. Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" щодо компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу.

"Газпром" відмовився постачати Україні замовлені обсяги газу, а також розпочав процедуру розриву контрактів з "Нафтогазом" на постачання та транзит "блакитного палива".

"Нафтогаз України" виграв судову тяганину проти "Газпрому"

"Нафтогаз України" виграв судову тяганину проти "Газпрому"

 

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
4614
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація