"Газпром" купує український банк

Російський Газпромбанк, який належить "Газпрому", веде переговори про купівлю українського Агрокомбанку. Це дасть змогу концерну вийти на український ринок.

Третій за величиною активів у Росії Газпромбанк, який належить "Газпрому", веде переговори про купівлю українського Агрокомбанку, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Газпром" берет Украину в расчет".

У Агрокомбанку підтвердили факт ведення переговорів. "Продаж банку не пов'язаний з нестачею грошей у акціонерів. Вони просто вирішили залучити стратега", - повідомив співробітник банку. Високопоставлений менеджер у Газпромбанку також підтвердив факт переговорів, але зазначив, що "слабо вірить у те, що операція відбудеться".

Купівля Агрокомбанку, який знаходиться всього на 113-му місці за активами, забезпечить Газпромбанку недорогий і швидкий вихід на український ринок.

"Для них не принципово - великий банк чи маленький - він їм потрібен як розрахунковий центр. Вони зможуть у будь-який момент влити достатньо грошей в його розвиток", - повідомило джерело в Нацбанку.

"На кінець червня частка російського капіталу в банківському секторі України за активами становила 11%, що є найбільшим показником серед іноземних кредитних установ. Вибір банку з четвертої групи говорить про те, що як мінімум у найближчі рік-два Газпромбанк має намір використовувати фінустанову як розрахунковий центр, а не розвивати банківський бізнес в Україні", - говорить аналітик ІК BG Capital Віталій Ваврищук.

"Мабуть, "Газпром" виходить на конкретні домовленості з "Нафтогазом" щодо створення СП, тому зрозуміле бажання "Газпрому" контролювати клієнтські платежі. А для цього потрібен український банк ", - вважає директор інвестиційно-банківського департаменту ІК" Сократ "Володимир Клименко.

Купивши Агрокомбанк, Газпромбанк отримає невелику філіальну мережу: два відділення в Києві, по одному - у Житомирі і Коцюбинському.

На 1 липня великими власниками банку були глава його правління Олександр Новиков (24,4%), депутат Київради від фракції БЮТ Володимир Дробот (15,7%), Анатолій Дробот (7,4%) і Тетяна Етенко (13,3%) . Прибуток банку в I півріччі склав 1,1 млн грн.

У Газпромбанку достатньо коштів - на 1 липня його капітал досяг 7,53 млрд дол. При цьому він контролює п'ять російських банків, по одній установі в Білорусії, Вірменії та Швейцарії.

Як повідомлялося, раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер повідомив, що співробітництво російського газового монополіста з НАК "Нафтогаз України" має обов'язково закінчитися злиттям цих двох компаній.

За словами топ-менеджера, спочатку сторони створять спільне підприємство (СП), у котре ввійдуть активи "Газпрому" і "Нафтогазу". Другий крок - злиття "Газпрому" і "Нафтогазу" (тобто фактично "Нафтогаз України" увійде до складу "Газпрому").

Проте міністр палива й енергетики України Юрій Бойко запевнив, що НАК "Нафтогаз України" не ввійде до складу ВАТ "Газпром", додавши, що це позиція президента.

Читайте також:

Україна на вимогу Росії зупинила транзит газу в Польщу

Депутати підозрюють, що "Газпром" шантажував "Нафтогаз"

Азаров похвалився, що козирі у газових переговорах у нього в руках

Росія назвала ціну на газ для України у 2011 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: