"Газпром" максимально заповнить газопровід в обхід України

Сума гарантій російського газового монополіста перед кредиторами складе 12,1 млрд євро.

ВАТ "Газпром" дасть кредиторам Nord Stream гарантії заповнення газопроводу в розмірі, що перевищує вартість проекту.

Так, "Газпром" виніс на збори акціонерів питання про схвалення договору поруки перед банком Societe Generale щодо забезпечення зобов'язань "Газпром експорту" перед оператором трубопроводу "Північний потік" - Nord Stream AG.

Гранична сума гарантій - 12,1 млрд євро.

Nord Stream і "Газпром експорт" уклали транспортний договір для будівництва газопроводу, розповіло джерело, близьке до "Газпрому". За його словами, документ став гарантією залучення банківського фінансування і сума в 12,1 млрд євро, швидше за все, відноситься до цього договору.

Це більше вартості проекту, відзначає директор East European Gas Analysis Михайло Корчемкін: витрати на будівництво газопроводу складають 7,4 млрд євро, а з урахуванням вартості фінансування - близько 9 млрд.

У разі розірвання договору з "Газпром експортом" Nord Stream компенсує не тільки прямі витрати, а й майбутні доходи учасників проекту, в тому числі банків, відзначає Корчемкін.

"Газпром" бере на себе весь ризик, але він незначний: газова монополія заповнить Nord Stream в будь-якому випадку, вважає Корчемкін.

Фінансовими консультантами із залучення фінансування Nord Stream є крім Societe Generale Commerzbank і Royal Bank of Scotland.

Як відомо, запуск першої нитки газопроводу пропускною здатністю 27,5 мільярда кубометрів газу в рік намічений на 2011 рік. Будівництво другої нитки до 2012 року дозволить збільшити пропускну здатність Nord Stream до 55 мільярдів кубометрів на рік.

9 квітня, "Газпром" офіційно відкрив будівництво Nord Stream.

Акціонерами Nord Stream AG є російський "Газпром" - 51% акцій, німецькі Wintershall Holding і E. ON Ruhrgas - по 20% акцій, а також нідерландська Gasunie - 9% акцій.

До початку будівництва до проекту планує приєднатися французька GDF Suez з часткою 9%.

Читайте також:

Росія офіційно запустила будівництво газопроводу в обхід України

"Газпром" поки що возить газ до Європи яхтами

Росія почала будівництво газопроводу в обхід України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: