"Газпром" має намір блокувати будівництво газогону в обхід Росії

"Газпром" запросив німецький концерн RWE, який фінансує будівництво "Набукко" взяти участь у реалізації російського проекту газопроводу "Південний потік".

Російський концерн "Газпром" має чіткі плани завадити реалізації проекту газопроводу "Набукко", метою якого є зв'язати Прикаспійський регіон з Європою в обхід Росії..

Про це пише сьогодні газета ділових кіл Німеччини Handelsblatt з посиланням на власні джерела.

"Газпром" запросив німецький концерн RWE взяти участь у реалізації російського проекту газопроводу "Південний потік". Відповідну пропозицію передав німцям віце-шеф "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв.

"Південний потік" є прямим конкурентом ініційованого кількома європейськими енергетичними концернами проекту газопроводу "Набукко". Поки що активним прибічником російських планів серед європейців був лише італійський концерн ENI. RWE натомість входить до міжнародного концерну, створеного для реалізації проекту "Набукко". Плануючи "Південний потік", росіяни хочуть створити можливість для поставок газу до країн ЄС без транзиту через Україну й Білорусь.

Плани спорудження "Набукко" підтримує передусім Європейський Союз. У такий спосіб спільнота хотіла б зменшити свою залежність від поставок російського газу. За статистикою, нині чверть газу, який споживається у ЄС, надходить з Росії. У Німеччині це навіть 37%.

Нагадаємо, проект "Набукко" передбачає будівництво газопроводу між Азербайджаном та Австрією довжиною 3300 км.

Проект розрахований на постачання 26-32 млрд кубометрів газу на рік, його вартість оцінюється в 7,9 млрд євро, а роботи з будівництва планується завершити до 2014 року.

Читайте також:

Проект газопроводу в обхід Росії готовий до запуску

Будівництву "Набукко" сприяє суперечка Росії і України

У російсько-українському "газовому конфлікті" виграє Nabucco

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: