"Газпром" може купити газову трубу Греції

Росія спробує купити частину газотранспортної системи Греції.

Греція у рамках програми приватизації планує виставити на продаж пакети акцій в національній газовій компанії DEPA і національному трубопровідному операторові DESFA. Ці долі можуть стати ласим шматком для "Газпрому".

Експерти упевнені, що грецькі активи дуже привабливі для російської монополії, але сумніваються, що Єврокомісія дозволить російському газовому монополістові їх придбати.

Щоб покрити свій зростаючий держборг, Греція має намір продати 55% національної газової компанії DEPA і 31% національного трубопровідного оператора DESFA.

Компанія DEPA - основний постачальник газу в Греції, при цьому країна є транзитером між Туреччиною та Італією. Але головне - DEPA належить 100% грецького трубопровідного оператора DESFA. Для "Газпрому" викуп пропонованих доль став би принциповим проривом на європейський ринок, упевнені експерти.

Нагадаємо, Греція знаходиться в глибокій економічній кризі, яка поставила країну на поріг дефолту. У травні поточного року ЄС і МВФ схвалили виділення кредитної лінії Греції в 110 млрд євро для того, щоб Афіни змогли виконати свої боргові зобов'язання.

2 липня, країни єврозони схвалили виділення Греції траншу у розмірі 12 мільярдів євро.

Як повідомлялося, у червні поточного року рейтингове агентство Standard & Poor's знизило кредитний рейтинг Греції на три рівні й попередило, що будь-яка реструктуризація боргу Афін буде вважатися дефолтом.

S&P скоротило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Афін до CCC з B, опустивши його нижче таких країн як Пакистан та Еквадор. Таким чином рейтинг Греції визнаний наразі найнижчим у світі.

Читайте також:

Дефіцит бюджету Греції може перевищити 10% ВВП

Європа схвалила виділення Греції 12 мільярдів євро

Грецький парламент схвалив антикризовий план

Греція звернулася до ЄС і МВФ за додатковою допомогою

Кожен європеєць заплатить 500 євро за борги Греції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: