"Газпром" надіслав заявку на збільшення транзиту газу через Україну

Це пов'язано із ремонтом газопроводу "Північний потік".

Російська компанія "Газпром" надіслала збільшену заявку на транспортування газу до Європи через територію України.

Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

Заявка збільшена до 315 млн куб. м на добу, а за останні сім днів добова заявка на транзит російського газу територією України зросла на 47 млн куб. м. Максимальна пропускна здатність української газотранспортної системи в напрямку Європи становить більше 400 млн куб. м на добу.

ВідеоЧерез штраф антимонопольного комітету заарештували акції "Газпрому" в Україні

"НАК "Нафтогаз України" готова забезпечити виконання збільшених заявок в повному обсязі, хоча такі значні коливання обсягів транзиту не передбачені умовами контракту між "Нафтогазом" та "Газпромом", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що збільшення заявки "Газпрому" пов'язане із зупинкою на плановий ремонт газопроводу "Північний потік". При чому якщо у минулому році "Північний потік" зупинявся на профілактичні роботи на 8 днів, то цього року – на 11.

"На відміну від "Північного потоку", профілактичні роботи на українській ГТС проводяться в робочому режимі та не вимагають припинення транзиту. Тому український маршрут залишається найбільш потужним та затребуваним маршрутом для транспортування газу в європейському напрямку", - запевняють у "Нафтогазі".

Також в українській компанії повідомляють, що за січень–серпень поточного року через українську ГТС для європейських споживачів надійшло 61,9 млрд куб. м природного газу, що на 23,4% більше, ніж торік та на 45,6 % більше, ніж у 2015 році.

Залиште свій коментар