"Газпром" нагадав Україні її зобов'язання перед Європою

Голови "Нафтогазу" та "Газпрому" провели переговори з приводу платежів України за отриманий в жовтні від Росії газ.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер нагадав керівнику "Нафтогазу України" Олегу Дубині про необхідність дотримання українським холдингом своїх зобов'язань щодо транзиту газу до Європи.

"Була підкреслена необхідність суворого дотримання українською стороною контрактних зобов'язань з транзиту російського газу в Європу", - повідомила за підсумками їхньої зустрічі прес-служба "Газпрому".

Як говориться в повідомленні, голови компаній обговорили "питання, пов'язані з поточним фінансовим станом НАК" Нафтогаз України "і рішенням проблеми платежів за листопадові поставки російського газу".

Крім того, Міллер і Дубина розглянули питання роботи газотранспортної системи України в осінньо-зимовий період 2009-2010 років.

Нагадаємо, що згідно контракту, Україна повинна до кінця шостого числа кожного місяця сплатити "Газпрому" постачання газу, спожитого в попередньому місяці.

На початку листопада "Нафтогаз" вперше заявив про складнощі з акумулюванням коштів для розрахунку за поставлений газ з "Газпромом".

Представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський не виключив, що "Нафтогазу" доведеться брати гроші в борг, щоб розрахуватися за жовтневий газ. За припущенням Соколовського, "Нафтогаз" шукатиме кредит у Москві.

5 листопада НАК "Нафтогаз України" успішно завершила комплексну реструктуризацію свого зовнішнього боргу.

Компанія провела формальний обмін єврооблігацій та зобов'язань за двосторонніми кредитами на єдиний інвестиційний інструмент. Раніше неможливість "Нафтогазу" виплатити зобов'язання по зовнішніх боргах поставило компанію на межу дефолту. Було знижено міжнародні рейтинги НАК.

Читайте також:

Алжир допустив "Нафтогаз" до участі в тендерах на розробку родовищ нафти і газу

"Нафтогаз" підготував сенсаційні зміни газових контрактів з РФ

Нафтогаз" успішно врятувався від дефолту

"Нафтогаз" натякає, що грошей для "Газпрому" немає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: