"Газпром" намагається зв'язати контрактами українські ПСГ

В Кабміні Тимошенко намагаються створити видимість лібералізації газового ринку, нібито розширюючи географію контрагентів "Нафтогаз".

Чеською компанією Vemeks, яка вирішила заощадити на будівництві підземних сховищ газу за рахунок українських потужностей, володіє російський "Газпром".

В Кабміні Юлії Тимошенко намагаються створити видимість лібералізації газового ринку, нібито розширюючи географію контрагентів НАК "Нафтогаз України" з використання системи підземного зберігання газу.

Цього тижня в Києві продовжаться українсько-чеські переговори за умовами експлуатації українських підземних газових сховищ. 17 вересня це питання вже розглядалося в рамках засідання українсько-чеської комісії з економічної співпраці під головуванням міністра промислової політики України Володимира Новицького і заступника міністра промисловості і торгівлі Чехії Мілана Говорки.

Чеський чиновник при цьому лобіює інтереси приватної компанії зі своєї країни Vemeks, яка зацікавлена виступити контрагентом НАК "Нафтогаз України" при закачуванні свого ресурсу в українські ПСГ на західному кордоні.

Газ планується купувати в Росії - на першому етапі йдеться про 500 млн куб м газу. Чехія вважає, що таким чином зможе заощадити значні кошти на будівництві власних ПСГ.

"Нафтогаз України завірив, що зможе забезпечити передачу газу чеській стороні", - повідомляє при цьому агентство РБК.

Реальним партнером НАК у реалізації планів, що обговорюють Україна і Чехія, виступить "Газпром". Підтвердження цьому - на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку Росії, де публікуються інформаційні зведення Торгового представництва РФ у Чеській Республіці.

Так, в одному з таких звітів, зокрема, йдеться: "Чеська компанія "Моравске нафтове доли" підтвердила свій намір підписати з російською компанією ВАТ "Газпром" контракт на спільне будівництво на півдні Моравії в м. Дамборжици найбільшого в Чехії підземного газосховища об'ємом 370 млн. куб. м. Проект оцінюється в декілька сотень мільйонів доларів США. Контракт буде укладено з компанією Vemeks, що належить ВАТ Газпром, яка вже підписала з чеською фірмою меморандум про взаєморозуміння".

Окрім того, як зазначає видання, на зв'язок "Газпрому" і Vemeks також указує той факт, що обидві компанії обслуговуються в Чехії в одному банку - "Банку міжнародної співпраці", ініціатором створення якого виступив Віктор Лоренц, колишній голова правління російського "Стройтрансгаза" (у 2008 р. продав компанію "Газпромбанк").

Таким чином в уряді Юлії Тимошенко, міністри якого постійно декларують прагнення скоротити присутність "Газпрому" на українському ринку, не виключають розширення експансії російської газової монополії.

А топ-менеджмент "Газпрому" публічно виступаючи проти розвитку співпраці "Нафтогаза України" з європейськими компаніями, прагне через свої зарубіжні структури зайняти їхнє місце.

Нарешті, участь Vemeks як афілійованої з Газпромом структури в модернізації української ГТС може нівелювати відому заяву російського МЗС про наслідки реалізації домовленостей між Києвом і Брюсселем з модернізації української ГТС від 23 березня 2009 року.

У ньому відомство попереджало: "Ряд положень спільної декларації можуть призвести до подорожчання вартості газу для його українських і європейських споживачів. Будь-які неузгоджені з російською стороною дії з модернізації ГТС призведуть до зростання технологічних ризиків і можливих збоїв у постачаннях газу до України і до Європи".

Як повідомлялося, що по інтересах газового холдингу Газпром може бути завдано серйозного удару. Так, раніше укладені угоди про передачу Газпрому контролю над компанією Молдова у найближчому майбутньому можуть переглянути.

Читайте також:

"Газпром" боїться, що в України закінчаться гроші

"Газпром" не турбуватиме Україну до виборів

Газпром не сплачуватиме авансом транзит газу через Україну

"Газпром" підтвердив оплату Україною постачань газу у серпні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: