"Газпром" не блокуватиме будівництво газогону Nabucco

Представник "Газпрому" заявив, що росіяни не запрошували RWE брати участь в проекті Південний потік, що автоматично означало б вихід німців з будівництва Nabucco.

Російський "Газпром" не запрошував німецьку енергетичну компанію RWE (один з акціонерів газопроводу Nabucco) взяти участь в газопровідному проекті Південний потік, сказав глава "Газпромекспорта" Олександр Мєдвєдєв.

"Це якесь непорозуміння. Ми не запрошували RWE брати участь в цьому проекті, у нас немає такої необхідності", - сказав Мєдвєдєв в ході переговорів з Болгарією про її участь в Південному потоці.

При цьому він відмітив, що проект, в, принципі відкритий для інших акціонерів.

"Ми готові розглянути, якщо будуть зацікавлені компанії, яким є що запропонувати, і готові обговорювати це з нашими партнерами в Італії і Франції. Але необхідності немає", - пояснив Мєдвєдєв.

Нагадаємо, що минулого тижня джерело в "Газпромі" повідомило, що RWE - один з акціонерів газопроводу Nabucco - може увійти до конкуруючого проекту Південний потік і обговорює це з "Газпромом". Джерело в RWE підтвердило, що компанії обговорювали Південний потік, але не підтвердив і не спростував інтерес до проекту.

RWE - один з шести акціонерів Nabucco разом з австрійською OMV, угорською MOL, турецькою Botas, болгарською Bulgargaz і румунською Transgaz, кожен з яких володіє по 16,67% в консорціумі.

Nabucco, покликаний забезпечити доставку в Європу каспійського газу в обхід Росії, був підтриманий Євросоюзом, але доки не має достатньої ресурсної бази для заповнення труби пропускною спроможністю 31 мільярд кубометрів в рік.

Південний потік, учасниками якого виступають "Газпром", італійська Eni і французька EDF, розрахований на постачання удвічі більшого об'єму газу - до 63 мільярдів кубометрів.

Читайте також:

"Газпром" має намір блокувати будівництво газогону в обхід Росії

Україна запропонує Росії альтернативу "Південному потоку"

Туреччина не дозволила у себе будувати газогін в обхід України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: