"Газпром" не переглядатиме контракти з Європою

Російська газова компанія не пішла на поступки європейським державам у зменшенні обсягів газу. "Пільги" отримала тільки Україна.

"Газпром" відмовився переглядати довгострокові контракти на постачання палива з німецькою електроенергетичної компанією E.ON.
Раніше повідомлялося, що E.ON розраховував купувати газ за нижчими цінами на оптовому ринку.

E.ON Ruhrgas, газове підрозділ E.ON, хоче переглянути умови контрактів з "Газпромом" через зниження попиту внаслідок спаду у світовій економіці.

"Газпром" погодився на зміну довгострокового контракту на постачання газу Україні на прохання країни. За словами російської сторони, поступка обійшлася Росії в 5 мільярдів доларів. При цьому російський концерн відмовляється переглядати контракти з європейськими клієнтами.

Також "Газпром" повідомив, що не штрафуватиме Україну за зниження закупівель газу в 2009 році, дозволивши зменшити закупівлі в 2010-му році.

На контрактах з європейцями, "Газпром", навпаки, зможе заробити мільярди доларів.

"Газпром" працює з клієнтами по довгострокових контрактах із застосуванням принципу "бери або плати" (take or pay), який дозволяє концерну штрафувати покупця у разі придбання газу в обсязі меншому, ніж зафіксовано в контракті.

Читайте також:

Стали відомі ціни на газ на 2010 рік

"Газпром" схилив французів до участі у "Південному потоці"

"Нафтогаз" і "Газпром" внесли зміни у контракт 

Газові переговори між Росією і Польщею закінчилися нічим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: