"Газпром" не штрафуватиме Україну

"Газпром" поки не виставлятиме штрафні санкції "Нафтогазу України". Росія сподівається, що Україна повністю забезпечить оплату російського газу "за контрактом".

ВАТ "Газпром" поки не виставлятиме штрафні санкції "Нафтогазу України" "з урахуванням складної економічної ситуації" в Україні. Про це заявив заступник голови правління російського концерну Олександр Мєдвєдєв.

При цьому чиновник відзначив, що "Газпром" має на це "повне контрактне право". За його словами, Росія сподівається, що Україна повністю забезпечить оплату російського газу "за контрактом".

Відповідаючи на питання журналістів у кулуарах саміту Азійсько-тихоокеанського економічного співробітництва у Сінгапурі, він сказав, що Росія сподівається, що Україна повністю забезпечить оплату російського газу "по контракту".

"Ми йдемо назустріч українській стороні", - підкреслив він.

Мєдвєдєв нагадав, що крім того "аванс за рік і один квартал був зроблений, а це понад 2 млрд. доларів - фактично фінансова допомога".

"Тому все, що ми могли, ми вже зробили. Їм (українській стороні) потрібно робити свою справу", - зазначив він.

Торкаючись негативних сигналів про можливість затримки українською стороною оплати за поставлений Росією газ, Мєдвєдєв сказав, що подібні сигнали надходили і перед 7 жовтня, і перед 7 листопада.

"В Україні достатньо золотовалютних резервів, щоб забезпечити оплату російського газу за контрактом", - підкреслив він.

"Будемо сподіватися, що передвиборча боротьба не призведе до порушення контрактних зобов'язань", - заявив Мєдвєдєв.

Нагадаємо, прем'єр Юлія Тимошенко 14 листопада заявила, що досягла "твердої домовленості" з Володимиром Путіним про незастосування штрафних санкцій за недобір російського газу.

"Можу сказати, що є тверда домовленість з прем'єр-міністром Росії, що за підсумками року, я підкреслюю, коли завершиться рік, ми підпишемо акт на отримання природного газу для України, який буде фіксувати ті обсяги природного газу, які ми отримали. І жодних абсолютно штрафних санкцій не буде", - сказала Тимошенко на брифінгу у Сєвєродонецьку,

"Це є твердою домовленістю з прем'єром Росії. Жодного разу він не підвів, коли ми домовлялися. І я теж намагаюся впевнено тримати своє слово. Думаю, все буде абсолютно добре", - додала вона.

Тимошенко також вкотре заявила, що ціна на газ для України за укладеними з Росією в січні 2009 року контрактами є оптимальною.

Читайте також:

Тимошенко пообіцяла: штрафів за газ не буде, Путін не підведе

Тимошенко з Путіним поговорять у Ялті про ціну на газ

Ющенко впевнений, що Росія повинна 150 років безкоштовно давати Україні газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: