Газпром не сплачуватиме авансом транзит газу через Україну

На більші поступки - погодитися на прохання Києва збільшити аванс за майбутній транзит – Газпром йти не готовий.

Газпром не сплачуватиме авансом транзит газу через територію України надалі. Про це заявив заступник голови правління Газпрому Олександр Мєдвєдєв.

"Ми заплатили авансом за транзит не тільки за 2009, але й за перший квартал 2010 року… Ми й надалі готові зважати на труднощі, які зазнає Україна, але платити авансом ще, коли ми вже заплатили за частину 2010 року, - ми не бачимо таких можливостей", - сказав він.

За словами Мєдвєдєва, враховуючи економічні труднощі, з якими зіткнувся страждаючий від кризи сусід, Росія пішла на поступки Україні і дозволила без санкцій оплачувати тільки реально спожитий нею газ, що значно менше запланованого в контракті обсягу. На більші поступки - погодитися на прохання Києва збільшити аванс за майбутній транзит – Газпром йти не готовий, сказав Мєдвєдєв.

Також заступник голови правління "Газпрому" сподівається, що ситуація газової війни з Україною ніколи не повториться. "Якби все залежало від нас, ми б сказали на 100 відсотків - не повториться. Але ми не можемо виключити такого ризику, і щоб бути до нього готовим, ми маємо уважно проаналізувати ці ризики", - сказав він.

Мєдвєдєв зазначив, що ціни визначаються ціновою формулою, позначеною в довгостроковому контракті, тому, розмови про те, що "Газпром" підвищує або знижує ціну, або Україна збільшить транзитну ставку, не варті уваги.

Територією України до Європи транспортується близько 120 мільярдів кубометрів газу на рік.

За прогнозами ВАТ Газпром, тариф на транзит газу в 2010 році по Україні може скласти 2,56-2,7 долара за 1 тисячу кубометрів на 100 км.

"Тариф на транспортування газу територією України визначається за формулою, закладеною в контракті", - повідомив офіційний представник компанії Сергій Купріянов.

Читайте також:

"Газпром" розповів, скільки платитиме Україні за транзит газу

Тимошенко: транзит російського газу подорожчає більше, ніж на 50%

Тимошенко пішла на поступки Путіну: газові компроміси України

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: