Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Газпром" обіцяє перекрити вентиль 1 січня, якщо не буде угоди – директор "Нафтогазу"

Вітренко обіцяє, що Україна перекривати вентиль не буде.

Російський "Газпром" обіцяє припинити подавати газ в бік України з 1 січня 2020 року, якщо до того часу не буде угоди про транзит.

Про це в інтерв'ю DW заявив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"У листі, який надіслав "Газпром" "Нафтогазу", чорним по білому написано, що 1 січня о 10 годині за московським часом у "Газпрому" не буде підстав на те, щоб газ надходив у бік України", – сказав він.

При цьому Вітренко запевнив, що Україна не буде перекривати вентиль.

"Україна ніколи не перекривала вентиль. Це важливо зрозуміти. У нас немає такої традиції - виходити на телеекрани і казати: "Ми перекриваємо вентиль". Немає у нас такого. Ми просто кажемо - не переживайте. Навіть у такій ситуації газ буде терпляче чекати на свого господаря", – сказав він.

За словами директора "Нафтогазу", якщо після закінчення терміну дії контракту з транзиту газу і без нової угоди блакитне паливо все одно буде надходити з боку Росії, його будуть закачувати в підземні сховища як "безхозний".

"Якщо газ буде надходити на територію України без документального оформлення, то ми не можемо і не будемо перекривати вентилі, припиняючи потік газу. Але при цьому українське законодавство не буде дозволяти оператору газотранспортної системи випускати цей газ куди-небудь без документального оформлення. Тому він буде закачуватися до підземних сховищ газу як "газ невизначеного власника". Ми будемо чекати на документальне оформлення, тільки після цього оператор зможе направити цей газ туди, куди власник з відповідними документами скаже цей газ направити", – сказав Юрій Вітренко.

Нагадаємо, наступна тристороння зустріч Росії, України та Єврокомісії щодо транзиту газу може відбутися протягом першого тижня грудня.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер раніше заявив, що для транзиту російського газу до Європи Україна повинна в стислі терміни сертифікувати оператора газотранспортної системи. Водночас для бронювання потужностей для транзиту газу потрібні певні терміни.

Контракт на транзит газу завершується наприкінці 2019 року. Новий досі не уклали – сторони не дійдуть згоди щодо умов. Пропозиція Москви – обнулити всі судові вимоги. Водночас Київ не згоден, адже вже в судах виграв 3 млрд доларів і подав позовів ще майже на 12 млрд доларів.

Відео Меркель ініціювала телефонну розмову з Путіним щодо "нормандської зустрічі" і транзиту газу

Звіти про розмову німецької канцлерки і російського президента оприлюднили на офіційних сайтах обидвох, але подробиць обмаль. Відомо лише, що ініціювала спілкування Меркель. Ішлося про підготовку до саміту за участі України, Франції, Німеччини та Росії, але дату його сторони не назвали.    

Меркель ініціювала телефонну розмову з Путіним щодо "нормандської зустрічі" і транзиту газу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції