"Газпром" оголосив "Нафтогаз" "головним болем європейського масштабу"

Голова правління EON Ruhrgas в черговий раз висловив занепокоєння з приводу здатності України вчасно оплачувати постачання російського газу.

Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з головою правління EON Ruhrgas AG Бернхардом Ройтерсбергом висловив стурбованість з приводу оплати Україною поставок газу.

За підсумками зустрічі Олексій Міллер сказав, що "колеги з EON Ruhrgas в черговий раз висловили занепокоєння з приводу здатності України вчасно оплачувати постачання російського газу, а також забезпечувати безперебійний транзит вуглеводнів у Європу", повідомляє сайт "Газпрому".

"З огляду на практично монопольну позицію цієї країни в транспортуванні "блакитного палива" з Росії, нам зрозуміло, чому проблеми "Нафтогазу" вже встигли стати головним болем європейського масштабу", - заявив Міллер.

"Обговорюючи це питання сьогодні, ми з німецькими колегами зійшлися на думці, що гарантія надійного енергозабезпечення європейців вимагає негайного вироблення плану по взаємодії всіх учасників ринку - постачальника, країни-транзитера, споживачів", - відзначив він.

У рамках такого плану до завдань, які потребують реалізації в короткостроковий період, відзначають в "Газпромі", належить пошук джерел фінансування для оплати споживаного Україною газу і газу, який необхідно закачати в її підземні сховища, а також для модернізації української ГТС.

"До планів довгострокового характеру - активізація роботи Росії та ЄС щодо реалізації проектів" Північний потік" і "Південний потік", які протягом десятиліть зможуть забезпечувати безперебійні поставки природного газу, таким чином гарантуючи відсутність яких би то не було конфліктів між учасниками енергетичного бізнесу" , - заявив Міллер.

Нагадаємо, побоювання щодо платоспроможності України вже звучали після закритої зустрічі керівників Газпрому і "Нафтогазу" Олексія Міллера та Олега Дубини, що відбулася на початку тижня у Москві.

Як відомо, Росія виступила ініціатором створення міжнародного фінансового пулу, який міг би профінансувати закупівлю Україною газу для наповнення сховищ. Можливі умови такої угоди публічно не обговорювалися, оскільки, за словами Путіна, представники ЄС відмовилися фінансувати українські проекти через світову економічну кризу. Водночас, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що українсько-російські газові відносини стануть однією з тем саміту глав держав і урядів 27 країн Євросоюзу, який відбудеться 18-19 червня. Українська сторона вважає, що російське керівництво нагнітає ситуацію, щоб змусити європейські країни платити "Газпрому" за газ, який планується закачати в сховища.

Читайте також:

Нова "газова війна" може настати через два дні

Український посол: Росія сіє паніку та створює вакханалію

СП: "Нафтогаз" не має грошей, щоб заплатити Росії, та шукає кредит

Путін погрожує влітку перекрити газ Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: