"Газпром" оголосив про розірвання всіх контрактів з Україною

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Такий крок у "Газпромі" пояснили тим, що рішення Стокгольмського арбітражу порушило інтереси компанії.

Російський "Газпром" розпочинає розірвання всіх раніше укладених з Україною контрактів. 

Про це заявив голова правління компанії Олексій Міллер, пише РБК

За його словами, йдеться, як про контракт на поставку газу українським споживачам, так і про договір на транзит газу до Європи.

Такий крок у "Газромі" пояснили тим, що рішення Стокгольмського арбітражу порушило інтереси компанії.

"Арбітри аргументували своє рішення різким погіршенням стану української економіки. Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми України. У такій ситуації продовження дії контрактів для «Газпрому» є економічно недоцільним і невигідним", - зазначив Міллер.

Відео"Газпром" знизив тиск у трубі для транзиту до Європи

Україна офіційно попередила Євросоюз: через Росію він може лишитися без газу. "Газпром" повернув "Нафтогазу" гроші за відновлення поставок палива до України, але не квапиться віддавати величезний борг, сплатити який українцям примусив росіян в середу міжнародний арбітраж. Газпром має сплатити Нафтогазу понад 2,5 мільярда доларів.

"Газпром" знизив тиск у трубі для транзиту до Європи

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на п`ять діб запровадив національний план дій для недопущення кризової ситуації в енергетиці через дії російського "Газпрому". Росія знизила майже на 20% тиск у газовій трубі, якою територією України постачає блакитне паливо до Європи. Також "Газпром" повернув "Нафтогазу" гроші за газ, постачання якого мали відновити від 1 березня, після дворічної перерви. Також РФ досі не виконала рішення Стокгольмського арбітражу, відповідно до якого має сплатити Києву 2,56 млрд доларів. Щоденна пеня становить до півмільйона доларів. Міністерство закордонних справ України вже офіційно повідомило Євросоюз про проблеми з тиском газу в трубі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції