"Газпром" отримав доступ до української труби

Україна і Росія підписали угоду про створення газового спільного підприємства. Таким чином, Київ погодився допустити Москву до своєї газотранспортної системи.

Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер і голова правління НАК "Нафтогаз" Євген Бакулін 21 грудня в Москві підписали меморандум про створення спільного підприємства для видобутку метану з вугільних пластів. Про це говориться в повідомленні "Газпрому".

Як відомо, Москва в якості умови для створення СП наполягала на отриманні доступу до газотранспортної системи України. В обмін на це "Газпром" обіцяв допустити Київ до газових ресурсів РФ.

Український уряд вважав можливим створення СП між НАК "Нафтогаз" України і "Газпромом" на базі запропонованих Росією родовищ і української ГТС. Ці родовища вкрай складні в розробці, і від видобутку в цих регіонах відмовилися навіть світові компанії. Але Україні важливіше отримати гарантії прокачування газу по своїй території і домогтися від Росії припинення будівництва конкуруючого газопроводу - "Південний потік", пояснювали в Мінпаливенерго.

Нове СП буде створено на паритетній основі для роботи на території України. Сторони розглянуть питання про розробку фінансово-економічного обґрунтування створення СП, проектів його засновницьких документів, в яких, у тому числі, буде визначено розмір статутного капіталу підприємства, порядок формування його органів управління і прийняття ними рішень.

Крім того, сторони розглянуть питання про розробку принципів і джерел фінансування діяльності СП і переліку його першочергових проектів.

Читайте також:

БЮТ: росіяни заберуть "Нафтогаз" за борги

Україна має найбільші в Європі запаси сланцевого газу

Янукович пообіцяв не віддавати росіянам газову трубу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: