"Газпром" підганяє Україну

"Газпром" сподівається, що газовий борг України буде погашено найближчим часом.

Російське ВАТ ”Газпром” сподівається, що питання поточної заборгованості українських споживачів за газ і порядок майбутніх платежів будуть врегульовані найближчим часом.

Про це заявив під час телефонної конференції фінансовий директор ”Газпрому” Андрій Круглов.

За його словами, ”делегація України перебуває в Москві на переговорах, і ми розраховуємо, що всі питання щодо платежах буде врегульовано найближчим часом”. 

Нагадаємо, 2 жовтня ”Газпром” заявив, що скоротить поставки природного газу до України у разі непогашення до 1 листопада 2007 року заборгованості в розмірі більш як 1,3 мільярда доларів, яку накопичила українська сторона. 

3 жовтня в Москві під час зустрічі голови правління ”Газпрому” Олексія Міллера і глави Мінпаливенерго України Юрія Бойка було досягнуто домовленості про те, що чинний уряд України візьме під контроль розв’язання проблеми існуючої заборгованості господарюючих суб`єктів за поставки газу до України, з метою погашення боргу до 1 листопада цього року.
 
Перший віце-прем`єр РФ, голова ради директорів ”Газпрому” Дмитро Мєдвєдєв повідомив після зустрічі з Бойком, що українська сторона пообіцяла не допускати в майбутньому проблем з оплатою газу, що його постачає ”Газпром”. 

Мєдвєдєв заявив, що європейські споживачі російського газу не постраждають у зв`язку з неврегульованою заборгованістю перед ”Газпромом” за поставки газу. 

Тим часом міністр фінансів України Микола Азаров заявив, що українська держава не має боргів у газовій сфері перед Росією. ”У держави України, у уряду жодних боргів перед Російською Федерацією і перед ”Газпромом” немає, може йтися лише про розрахунки між суб`єктами господарської діяльності”, - сказав він. 

Зі свого боку, представник ”Газпрому” Сергій Купріянов підтвердив, що йдеться про заборгованість за поставки газу з боку господарюючих суб`єктів. 

”Заборгованість господарюючих суб`єктів за поставки газу цього року - це об`єктивний факт, який не може заперечуватись ніким”, – сказав він 3 жовтня в ефірі Першого каналу. 

Сьогодні, 8 жовтня в центральному офісі ”Газпрому” проходить робоча зустріч Мілліре та Бойка.

ВідеоЧи буде взимку газ?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: