Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Газпром" підтвердив зобов'язання виплатити $ 2,5 млрд "Нафтогазу", але з рішенням суду не згоден

Арбітраж задовольнив вимоги української компанії на суму 4,674 млрд доларів.

"Газпром" підтвердив, що арбітраж у Стокгольмі став на бік "Нафтогазу" за позовом на транзит газу, і за підсумками двох розглядів у суді російська компанія повинна виплатити українській 2,56 млрд доларів США.

Про це йдеться в повідомленні "Газпрому", передає РИА Новости.

ВідеоМіжнародний арбітраж поставив крапку у судовій тяганині "Нафтогазу" та "Газпрому"

Суд постановив, що російська компанія має компенсувати українській понад чотири з половиною мільярдів доларів за недопоставлений газ для транзиту з 2009 по 2016 роки. За рішенням суду, частину цих грошей зарахують за постачання газу у 2013 і 2014 роках. Решту суми, а це понад два з половиною мільярди, "Газпром" має відшкодувати грішми.

Міжнародний арбітраж поставив крапку у судовій тяганині "Нафтогазу" та "Газпрому"

У компанії відзначають, що "Нафтогаз" заявляв позовні вимоги на 17 млрд доларів у зв'язку з меншою подачею газу для його транзиту європейським споживачам, ніж це було передбачено контрактом. Однак арбітраж задовольнив вимоги української компанії на суму 4,674 млрд доларів.

"З урахуванням раніше присудженої на користь "Газпрому" суми за контрактом на поставку арбітри зробили залік зустрічних вимог, за підсумками якого "Газпром" зобов'язаний заплатити "Нафтогазу" 2,56 мільярда доларів", — йдеться в повідомленні.

При цьому російська компанії не згодна з рішення арбітражу в Стокгольмі і вважає, що тепер у відносинах з "Нафтогазом" щодо постачання та транзиту газу "виник суттєвий дисбаланс", передає Газета.ru.

"Раніше ці ж арбітри погодилися з аргументами "Нафтогазу" про різке погіршення стану української економіки, що спричинило зниження попиту на газ та невиконання зобов'язань "Нафтогазу" з відбору газу. Однак щодо "Газпрому", який посилався на зниження закупівель європейськими клієнтами компанії як на головну причину зменшення транзиту через Україну, цей аргумент прийнятий до уваги не був", — зазначили в російській компанії.

У "Газпромі" пообіцяли "захищати свої права всіма способами, доступними у відповідності з чинним законодавством".

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж постановив виплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд дол. За підсумками двох арбітражних проваджень "Газпром" винен 2,56 млрд доларів. Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" щодо компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції