"Газпром" повертається до Туркменії

З 2010 року постачання туркменського газу до Росії можуть зрости до 30 мільярдів кубометрів на рік.

"Газпром" повертається до закупівель газу в Туркменії, які були зупинені в квітні 2009 року. В Ашхабаді очікують, що російський концерн відновить закупівлі палива вже в жовтні.

На початку жовтня глава "Газпром експорту" Олександр Мєдвєдєв провів переговори з "Туркменгазом", на яких була досягнута принципова домовленість про відновлення поставок палива до Росії.

Скільки саме палива має намір купити російський концерн в 2009 році поки невідомо, однак вже з 2010 року постачання туркменського газу до Росії можуть зрости до 30 мільярдів кубометрів на рік.

Нагадаємо, що постачання туркменського газу були перервані у квітні 2009 року, після вибуху на ділянці газопроводу САЦ-4 в ніч з 8 на 9 квітня. Туркменія поклала відповідальність за те, що сталося на "Газпром", який нібито без повідомлення різко скоротив обсяги відібраного газу. Російський монополіст відкинув ці звинувачення, однак постачання так і не були відновлені.

З весни сторони ведуть переговори про зниження ціни або обсягів постачань газу, проте Ашхабад дотримується контракту, підписаного в кінці 2008 року, де ціна на газ становила понад 300 доларів за тисячу кубометрів. Джерела повідомляли, що російська монополія купувала паливо за рекордною ціною в 375 доларів за тисячу кубометрів, що майже вдвічі перевищує середньорічні ціни Узбекистану і Казахстану. При цьому "Газпром" зараз продає газ в Європі по 250-280 доларів за тисячу кубометрів.

У ході візиту президента Росії Дмитра Мєдвєдєва до Туркменії 13 вересня сторони так і не домовилися про відновлення поставок палива, пообіцявши продовжити консультації з цього питання.

При цьому сама Туркменія вже в грудні 2009 року почне постачання газу до Китаю по новому трубопроводу, що дозволить Ашхабаду диверсифікувати свій експорт, який раніше майже повністю викуповував "Газпром". Туркменія спочатку буде поставляти 13 мільярдів кубометрів газу на рік, але з введенням нових родовищ труба вийде на проектну потужність в 40 мільярдів кубометрів.

Раніше "Газпром" купував щорічно для реекспорту на Україну і до Європи до 50 мільярдів кубометрів газу в Туркменії, що складає дві третини від усього видобутку в країні.

Читайте також:

"Газпром" знизив видобуток газу до історичного мінімуму

Путін вирішив позбавити "Газпром" монополії

"Газпром" пообіцяв не штрафувати Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: