Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Газпром" повідомив про готовність до нового контракту щодо транзиту газу через Україну

У компанії вважають, що судова тяганина з "Нафтогазом" не заважатиме новим переговорам.

Російський "Газпром" готовий до переговорів з Україною щодо нового контракту на транзит газу.

Про це заявив заступник голови правління компанії Олександр Медведєв, пише "РИА Новости".

"Щодо нової угоди, - я наголошую, не подовження старої, а укладення нової угоди на транзит територією України, - ми готові до переговорів", - сказав він.

За словами Медведєва, суперечки з НАК "Нафтогаз України" у міжнародних судах не заважатимуть таким переговорам.

"Щодо арбітражних розглядів, то вони не лише не завадять цим переговорам, але можуть допомогти", - додав представник "Газпрому".

Водночас Медведєв зазначив, що розірвання чинних контрактів із "Нафтогазом" не означає припинення транзиту газу до ЄС через Україну, а його обсяги після 2019 року залежатимуть від позиції України.

Нагадаємо, у грудні 2017-го та в лютому 2018-го Стокгольмський арбітраж виніс рішення щодо зустрічних позовів "Газпрому" та "Нафтогазу" щодо умов закупівлі газу Україною, а також щодо транзиту російського газу територією України до Європи. За підсумками двох рішень Росія має сплатити Україні 2,56 млрд доларів, але досі грошей так і не віддала. "Газпром" заявив, що ці рішення створили дисбаланс у Києві, в зв'язку з чим він з одного боку оскаржить їх, з іншого боку – має намір розірвати ці контракти через цей же суд. "Газпром" направив "Нафтогазу" офіційне повідомлення про початок процедури розірвання контрактів. У Києві розривати контракти не хочуть.

"Газпром" у березні оскаржив у Швеції рішення арбітражу Стокгольму за позовом "Нафтогазу" за контрактами на постачання та транзит газу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції