"Газпром" позбавлять контролю над "Південним потоком"

Італійці запропонували російському концерну залишити Eni рівноправним партнером "Газпрому" в проекті.

Італійська Eni не бажає ставати "молодшим" партнером "Газпрому" в проекті будівництва газопроводу "Південний потік". Італійці запропонували російському концерну віддати 5 відсотків акцій оператора проекту французької EdF, що дозволить Eni залишитися рівноправним партнером "Газпрому" в проекті.

Раніше передбачалося, що входження EdF у проект відбудеться за рахунок зниження частки Eni, яка контролює оператора газопроводу "Південний потік" на паритетній основі з "Газпромом". EdF повинна отримати не менше 10 відсотків у проекті.

Газета The Wall Street Journal також повідомляла у вересні 2009 року, що "Газпром" і Eni віддадуть EdF по 5 відсотків акцій компанії South Stream (яка управляє проектом "Південний потік") кожен. Варто відзначити, що в аналогічному проекті будівництва газопроводу "Північний потік" "Газпром" володіє контрольною часткою, а решту ділять між собою іноземні партнери.

Напередодні топ-менеджери Eni і "Газпрому" підписали "Меморандум про взаєморозуміння щодо South Stream ("Південний потік")", в якому прописано, що обидві компанії підтримують приєднання до проекту EdF.

"Газпром" погодив, хоча і не підписав, меморандум з EdF про її участь в "Південному потоці" ще на початку вересня. Італійці в переговорах участі не брали, дізналися про угоду "Газпрому" і французької компанії з преси, після чого відмовилися зменшувати свою частку в односторонньому порядку. У результаті операцію російського концерну і Eni довелося рятувати особисто прем'єр-міністру Володимиру Путіну на переговорах з італійським прем'єром Сільвіо Берлусконі.

Одна з найбільших електроенергетичних компаній світу EdF спочатку планувала брати участь у газопроводі Nabucco (проект, який повинен забезпечити Європу середньоазіатським газом в обхід Росії), однак акціонери проекту віддали перевагу французам німецьку RWE. Nabucco вважається головним конкурентом "Південного потоку".

"Газпром" планує добудувати "Південний потік" потужністю в 47-63 мільярдів кубометрів газу на рік до 2015 року. Планується, що "Південний потік" пройде по дну Чорного моря в Болгарію, Сербію, Угорщину, Австрію, Італію та Грецію.

Читайте також:

"Газпром" не переглядатиме контракти з Європою

"Газпром" схилив французів до участі у "Південному потоці"

Берлусконі: наша мета - не пропускати газогін через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: