"Газпром" претендує на роль британського паливного гіганта

Російський "Газпром" збирається придбати 800 АЗС, нафтопереробний завод та шматок нафтопроводу у Британії.

Російський газовий монополіст "Газпром" може стати одним з найбільших постачальників палива у Великобританії: компанія готується до участі в аукціоні на покупку 800 автозаправок і НПЗ "Ліндсі" (Lindsey) в графстві Лінкольншир.

Продавець активів - французька нафтогазова корпорація Total SA, яка дуже постраждала внаслідок кризи. Крім АЗС та заводу буде продано 247-кілометровий нафтопровід, що веде до нафтосховищ неподалік Лондона, які забезпечують паливом південний схід країни та аеропорт Хітроу. Більша частина труби зруйнована, однак існують плани з її відновлення.

Продажем займається інвестбанк JP Morgan, вартість активів оцінюється у більш ніж мільярд фунтів стерлінгів. На британських підприємствах Total працює близько 5 тисяч людей.

Британська преса звернула увагу, що західні енергетичні компанії позбуваються старих потужностей у Великобританії, зведених в 1960-1970 роки, оскільки вони не приносять прибутку. Зокрема, американська Chevron Texaco продає мережу заправок і НПЗ Пемброк в Уельсі, а Royal Dutch Shell веде переговори з індійською Essar про продаж заводу в Чеширі.

Основними претендентами на покупку таких активів є компанії з країн, що розвиваються, які потребують виходу на європейський ринок.

В аукціоні на покупку активів Total, як очікується, буде брати участь "Газпром", індійська Essar і американський нафтопереробний гігант Valero. Ці компанії також можуть зацікавитися придбанням заводу Пемброк, тобто, потенційний покупець може претендувати на домінуючу позицію на британському енергетичному ринку.

Читайте також:

Словаччина подала в суд на "Газпром" через конфлікт з Україною

Москва отримала всі дозволи на будівництво газогону в обхід України

Росія поступилася США лідерством на світовому газовому ринку

"Газпром" домігся половини акцій газогону в Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: