"Газпром" придбає активи компанії BP

"Газпром" веде переговори про купівлю ТНК-BP вже більш ніж два роки і має необхідні кошти, тому зараз, коли BP серйозно розглядає питання про продаж своєї частки в ТНК-BP, очікується, що саме "Газпром" викупить активи.

Британська BP почала продаж активів, оголосивши минулого тижня про першу угоду на 7 млрд доларів - американська Apache купила активи на Алясці, в Канаді та Єгипті. А в понеділок, 26 липня, з'явилася інформація про те, що компанія може продати 50% у російській ТНК-BP, на яку припадає чверть видобутку компанії.

У самій BP такі плани спростовують, однак експерти вважають їх цілком реальними. Якщо частку BP буде виставлено на продаж, то, швидше за все, її купить "Газпром", що покладе початок експансії цієї компанії на ринок України, - пише "КоммерсантЪ-Украина".

Британська The Times з посиланням на джерела в BP повідомила, що компанія серйозно розглядає питання про продаж частини або навіть своєї частки в ТНК-BP (50%). За даними газети, таким чином нафтокомпанія має намір залучити додаткові 20 млрд доларів, які потрібні їй для покриття витрат, пов'язаних з аварією на нафтовій платформі в Мексиканській затоці. The Times пише, що найбільш ймовірними претендентами на купівлю частки BP в ТНК-BP є російські "Газпром" і "Роснафта.

Інформацію про плани із продажу частки в ТНК-BP BP спростувала, назвавши її такою, що не відповідає дійсності, зазначає видання.

Але експерти сумніваються у достовірності спростування BP. Справа в тому, що досі BP категорично спростовувала інформацію про відставку свого керівника Тоні Хейворда, проте це питання у понеділок обговорювалося радою директорів, про що офіційно підтвердили в компанії. Ще до початку засідання, пишуть британські ЗМІ, це питання було вирішено. За їх даними, відставка відбудеться в жовтні, глава BP отримає компенсацію в розмірі 18 млн доларів, крім того, йому призначать пенсію.

Наразі "Газпром" вважається найбільш вірогідним покупцем частки BP. Компанія веде переговори про купівлю ТНК-BP вже більш ніж два роки і має у своєму розпорядженні необхідні кошти. У прес-службі ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття" вважають, що, якщо відбудеться придбання частки BP "Газпромом" або афілійованою компанією, це дозволить залучити додаткові інвестиції в розвиток Лисичанського НПЗ. "Газпром" в останні роки інвестував значні кошти у виробничу сферу "Газпромнафти", домігшись таким чином збільшення своєї частки на ринку. Логічно припустити, що щось схоже станеться і з ТНК-BP", - погоджується генеральний директор мережі "Донецькойлсервіс" Віктор Мартиросян.

Нагадаємо, раніше віце-президент ТНК-BP з переробки і торгівлі Дідьє Бодранд розповів про плани групи інвестувати в розвиток свого бізнесу в Україні в 2010 році 137 млн доларів, з них 107 млн доларів планувалося скерувати на модернізацію заводу "ЛІНІК", 30 млн доларів - на розвиток роздрібного бізнесу. Всього в найближчі п'ять-десять років ТНК-BP може інвестувати в модернізацію "ЛІНІК" 400 млн доларів, в роздрібні активи - ще 200-250 млн доларів.

Читайте також:

BP продовжить роботу в Мексиканській затоці

British Petroleum упіймали на підробці фото ліквідації аварії в Мексиканській затоці

У ВР знали про поломку устаткування на нафтоплатформі за кілька тижнів до вибуху

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: