"Газпром" продаватиме свої активи?

Єврокомісія вважає, що російському монополістові "Газпрому" доведеться розпродати свої активи у Східній Європі.

Глава антимонопольного відомства ЄС Ніїлі Кроес заявила, що російському газовому монополістові "Газпрому" доведеться розпродати свої розподільні активи у Східній Європі, якщо план реформування енергетики, запропонований у січні, буде прийнятий.  Бо інакше, ЄС  може виключити ВАТ "Газпром" з проекту будівництва газопроводу по дну Балтійського моря.

"Все це має відношення до "Газпрому": вони не можуть виконувати обидві ролі, заявила єврокомісар з питань конкуренції. "Газпром" не може володіти газорозподільними мережами країн, до яких він постачає газ. Вони повинні розділити ці види діяльності", - додала представник ЄС.

Перебуваючи з одноденним візитом у Естонії Кроес заявила, що нинішній стан енергетичного ринку не відповідає поняттям про "рівні можливості". Вона також припустила, що Європа дуже залежить від одного-єдиного постачальника енергоресурсів - Росії - і закликала нових учасників входити на цей ринок.

"Газпром" володіє значними пакетами акцій у газорозподільних компаніях Східної Європи, включаючи 37% естонської "Eesti Gaas", 34% латвійської "Latvijas Gaze" і 37,1% литовської "Lietuvos Dujos".

Франція і Німеччина, в яких видобуток і розподіл контролюють крупні компанії, як і раніше проти плану.

Російський газовий монополіст "Газпром" продовжить інвестувати у країни Європейського Союзу, незважаючи на погіршення відносин між Москвою і Брюсселем за останній час.

18 травня "Газпром" придбав 50% акцій "Білтрансгазу" за 2,5 мільярдів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: