Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Газпром" прокоментував рішення Лондонського суду заморозити активи у Великобританії

Суд дозволив заарештувати активи російської компанії за позовом "Нафтогазу".

Російська енергетична компанія "Газпром" вважає, що рішення Лондонського суду про арешт її активів у Великобританії суперечить вердикту суду Швеції про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це йдеться в повідомленні "Газпрому", передає РИА Новости.

Докладні коментарі російська компанія обіцяє надати після ретельного вивчення документів.

"Газпром" продовжить захищати свої права згідно з чинним законодавством", — йдеться в заяві.

Нагадаємо, Лондонський суд дозволив заморозити активи "Газпрому" на території Великобританії за клопотанням НАК "Нафтогаз України". Це необхідно для забезпечення рішення Стокгольмського арбітражу про виплату 2,6 млрд доларів. Зокрема, згідно з рішенням, "Газпром" протягом двох діб після отримання рішення повинен надати "Нафтогазу" список всіх своїх активів вартістю понад 50 тис. доларів, розташованих в Англії або Уельсі.

Раніше апеляційний суд шведського округу Свеа призупинив виконання рішення Стокгольмського арбітражу у програній газовій справі з "Нафтогазом". В українській компанії наголосили, що рішення є тимчасовим – найближчим часом суду нададуть розгорнуті пояснення та контрагрументи. У "Нафтогазі" сподіваються, що, врахувавши їх ,суд скасує рішення про призупинення.

ВідеоСуд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Про це повідомляє офіційний сайт компанії. У такий спосіб "Нафтогаз" намагається стягнути з росіян гроші, які вони заборгували згідно із рішенням Стокгольмського арбітражу за порушення умов контракту. Два мільярди доларів з понад  4,5 вдалося забрати автоматично, їх врахували як плату за газ. А от решту доводиться вибивати в судах через арешт російських активів.

Суд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів, а також пеню. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.

Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

Залиште свій коментар

Вибір редакції